GTA 6 szybciej niż myślimy? Rockstar już tylko doszlifowuje swoje dzieło

Od kilku miesięcy wiadomo, że gra GTA 6 zadebiutuje w 2025 roku. Rockstar nie sprecyzował jeszcze dokładnie, kiedy gracze mogą dokładnie spodziewać się premiery, ale wygląda na to, że może to być w pierwszym kwartale. Wiadomo jednak, że tytuł nie ukaże się, jeżeli firma nie będzie miała pewności, że tytuł nie posiada praktycznie żadnych błędów.

GTA 6 szybciej niż myślimy? Rockstar już tylko doszlifowuje swoje dzieło
Podaj dalej

GTA 6 – prace będą odbywać się w zamknięciu

To już niemalże ostatnia prosta, jeżeli chodzi o pracę nad grą. Dlatego też praca deweloperów nie będzie odbywała się już z domu, lecz ze studia. To jak wiadomo nie do końca spodobało się pracownikom zespołu. Jako, że GTA 6 jest już niemalże ukończone, nikt nie chce sobie pozwolić na kolejne niekontrolowane przecieki.

Końcowa faza produkcji, to już etap dopieszczania produkcji, szukania mniejszych i większych błędów, a także dopracowywanie niektórych szczegółów. Czasu do premiery jest jeszcze dużo, bowiem rok lub ponad rok, ale to też pokazuje, jak gra jest duża, rozbudowana i ile wciąż potrzeba nad nią pracy. Wszystko po to, aby nie zaliczyć wtopy na starcie, tak jak wiele innych głośnych tytułów.

Nie wiadomo, kiedy Rockstar podzieli się kolejnymi informacjami o grze. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że kolejne oficjalne informacje mogą pojawić się w połowie roku lub po wakacjach. Na nieoficjalne już ciężko będzie liczyć, skoro zespół pracuje za zamkniętymi drzwiami. A trzeba pamiętać, że im bliżej premiery tym będzie więcej różnego rodzaju nieprawdziwych informacji. Trudne je będzie odróżnić z tymi, które później okażą się prawdą.

”Dokonanie tych zmian teraz stawia nas w najlepszej pozycji do dostarczenia kolejnego Grand Theft Auto na poziomie jakości i dopracowania, którego wiemy, że wymaga, wraz z planem wydawniczym, który pasuje do skali i ambicji gry.” – przekazał w piśmie do swoich pracowników szef działu wydawniczego Rockstar.

Przeczytaj również