Gra The Sims świętuje swoje urodziny. Które? Aż trudno w to uwierzyć

The Sims to gra, której nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Tytuł ten od wielu lat cieszy się duża popularnością wśród najmłodszych, kobiet, ale i nie tylko. Aż trudno uwierzyć jak ten czas szybko płynie, ale właśnie minęły 24 lata od wydania pierwszej części gry! Choć lata mijają, to gra wciąż ma wielu wiernych fanów, ale i też przybywa pełno nowych z młodego pokolenia.

Gra The Sims świętuje swoje urodziny. Które? Aż trudno w to uwierzyć
Podaj dalej

Prawdziwe życie w The Sims

Pierwszy tytuł ukazał się 4 lutego 2000 roku i pod względem sprzedaży żadna pozostała część nie cieszyła się tak dobrą sprzedażą. Nie wynikało to oczywiście z faktu, że późniejsze wersje nie były tak równie dobre. To bardziej przyczyna tego, że gra zadebiutowała w bardzo dobrym okresie dla całego rynku komputerowego. Inna kwestia, że późniejsze wersje były już wydawane nieco w innej strategii – także free-to-play.

The Sims to najprościej mówiąc – gra w życie. Stworzenie i przeniesienie dowolnej postaci w wirtualny świat, gdzie ma tam ona swój dom, swoją rodzinę, prace itd. itp. I tam prowadzi się jej życie podejmując czasem ważne decyzje, a czasem mniej istotne. Wszystkie jednak mają wpływ na to, jak dalej będzie wyglądało dalsze życie danego Simsa.

W ostatnich latach wychodziło wiele mniej lub bardziej ciekawych dodatków, które mimo wszystko uatrakcyjniały cały wirtualny świat. To też sprawiło, że tytuł stał się jeszcze ciekawszy i bądź co bądź – mniej nudny. Taki gatunek gier niewątpliwie trzeba polubić, ale gdy tylko wejdzie się w jego świat, to ciężko już z niego wyjść.

Electronic Arts w związku z celebracją urodzin szykuje w tym tygodniu wiele niespodzianek dla graczy. Kto odgrywa tytuł, warto żeby był na bieżąco z tym co szykuje producent. To na pewno też bardzo dobra okazja do tego, aby wrócić po pewnym czasie do tytułu i przekonać się, czemu przez lata podbija on tak serca wielu graczy.

Przeczytaj również