Diablo IV w Xbox Game Pass! Najnowsza odsłona kultowej gry w ramach abonamentu

Tego gracze Xboxa się nie spodziewali – Diablo IV w przyszłym miesiącu trafi do biblioteki gier Xbox Game Pass. To ogromne zaskoczenie, bowiem to jeden z najgłośniejszych tytułów poprzedniego roku i jedna z najbardziej kultowych gier w swoim gatunku. Informację zdradzono w trakcie wydarzenia Microsoftu, gdzie potwierdzono pierwszą produkcję Activision Blizzard w usłudze XGP.

Diablo IV w Xbox Game Pass! Najnowsza odsłona kultowej gry w ramach abonamentu
Podaj dalej

Kiedy Diablo IV w Xbox Game Pass?

Premiera w usłudze Xbox Game Pass największego hitu w historii Blizzarda nastąpi 28 marca 2024 roku. Oficjalna premiera gdy nastąpiła w czerwcu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kolejna część była długo oczekiwanym produktem, a do tego producenci dość mocno podsycali to, co czeka na graczy.

Niektórzy uważają, że tytuł nieprzypadkowo pojawia się w subskrypcji. Gra jest dość mocno nastawiona na dodatkowe płatności. A więc choć tytuł będzie dostępny za darmo, to jednak jest ogromna szansa, że spośród dziesiątek milionów graczy, wiele z nich wyda pieniądze na dodatki. To pewnego rodzaju przynęta, która sprawdzi tego typu kierunek zarobku.

W niedalekiej przyszłości, ma również pojawić się rozszerzenie fabularne Vessel of Hatred, za które także trzeba będzie zapłacić. Komu gra przypadnie do gustu, ten na pewno nastawi się na kolejny wydatek. A przecież dla każdej firmy najważniejszy jest zarobek. Byle tylko nie okazało się to w przyszłości pewnym mocniejszym trendem.

Dodatki do Diablo IV w kosmicznych cenach

Gra w ostatnim czasie wywołuje wiele kontrowersji, jeżeli chodzi o ceny dodatków. Przykładowo istnieje możliwość wprowadzenia zmiany kolorystycznej portalu do miasta. Na pierwszy rzut oka nic specjalnego, a bardziej tylko wymyślny dodatek, który praktycznie nic nie wnosi do gry. Jednakże jego cena może zaskoczyć, bowiem to wartość… połowy gry! I właśnie na takich i innych rzeczach planuje zarobić Xbox.

Przeczytaj również