Contra z legendarnego pegasusa powraca! Gracze już zacierają ręce

Już za kilka dni na światło dzienne wyjdzie gra, która na stałe wpisała się w historię. Zanim w pełni narodził się Xbox i PlayStation, wcześniej wszyscy grali na Pegasusie, do którego wkładało się legendarny żółty kartridż. To właśnie na nim znajdowała się tak legendarna gra jak Contra, która po blisko 40 latach powraca w nowym wydaniu, ale tym samym stylu.

Contra z legendarnego pegasusa powraca! Gracze już zacierają ręce
Podaj dalej

Contra: Operation Galuga – premiera 12 marca

Remake kultowego shoot’em upa z 1987 roku sprawia, że osoby w średnim wieku, którzy znają tytuł, już nie mogą doczekać się na dzień premiery. To pierwsza tak naprawdę strzelanka w historii gier, która zyskała serce graczy. I to na tyle, że do dnia dzisiejszego wiele osób chętnie wraca do tego tytułu.

Contra będzie tak samo grywalna, jak jej poprzednie części. Tyle tylko, że za sprawą gruntownie odświeżonej warstwy audiowizualnej oraz unowocześnionej mechaniki, sporo zyska na jakości.  Gracze po latach znów będą mogli wcielić się w dwóch bohaterów – Billa Rizera i Lance’a Beana, którzy będą przemierzać mapę w drodze po zwycięstwo.

Tryb fabularny można przejść solo albo w parze. Niewątpliwie to drugie rozwiązanie dostarczy więcej frajdy z gry. Contra: Operation Galuga będzie dostępna nie na legendarnego pegasusa, ale na wszystkie współczesne platformy – Xbox, PS, PC czy Switch. Cena na premierę ma oscylować w okolicach 140 złotych.

Przeczytaj również