Age of Empires. Nadchodzą nowości! Także we wcześniejszych seriach gry

Trudno znaleźć tak dobrą i grywalną grę, jak Age of Empires wśród tytułów strategicznych. Co ciekawe, pomimo tego, że co pewien czas wydawane są nowe wersje gry, to jednak te stare wciąż pozostają na topie. Producent ma zatem ręce pełne roboty, bowiem musi skupiać się na przygotowywaniu aktualizacji i rozwijaniu wszystkich swoich tytułów. To rzadkość na rynku gier i na pewno za to chapeau bas!

Age of Empires. Nadchodzą nowości! Także we wcześniejszych seriach gry
Podaj dalej

Age of Empires to klasyk i nowoczesność

Wielbiciele Age of Empires doczekają się w tym roku bardzo wielu nowości – zarówno, jeżeli chodzi o tytuły, które już znają, jak i nowości. Producenci zapowiedzi, że zbliżają się wielkie aktualizacje, które pozytywnie namieszają w rozgrywkach. Trzecia odsłona doczeka się dwóch nowych frakcji, którymi będą Dania i Rzeczpospolita Obojga Narodów. Polska po raz kolejny stanie się grywalną frakcją!

To niewątpliwie ukłon w stronę polskich graczy, którzy stanowią spory procent wśród wszystkich na świecie. W przypadku najnowszej odsłony pojawi się nowy sezon rozgrywki z drużynowymi rankingami, a także sporą ilością ciekawych dodatków. Niektóre z nich mają być niespodzianką dla graczy.

Czy trzeba martwić się o to, że nowe DLC zniszczą kultowe gry? Na pewno nie. Producenci od lat doskonale wsłuchują się w opinie graczy i tak naprawdę to na tej podstawie rozbudowują zawartość gry. To idealna współpraca, która od lat z korzyścią wpływa na rozwój wszystkich tytułów. To także przykład dla innych producentów, że warto wsłuchiwać się w opinie i aktywnie prowadzić dyskusje.

Najbardziej popularnym tytułem pozostaje od lat wciąż Age of Empires II: Definitive Edition, które zostało wydane lata temu. I tutaj gracze otrzymają aż 19 nowych scenariusz – 14 stworzonych przez społeczność oraz 5 nowych. A to na pewno nie będzie koniec, bowiem twórcy już mają pomysły na dalszy rozwój swoich gier.

 

Przeczytaj również