Polska postać w grze Tekken 7!

22 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Lidia Sobieska Polska Tekken 7 gra wideo
Źródło: siliconera.com

Już od dobrych kilkunastu dni mówi się o fakcie, że w popularnej grze komputerowej Tekken 7 ma pojawić się polska postać. Początkowo większość graczy z Polski traktowała to jako niesprawdzoną plotkę lub po prostu żart. Jak się jednak okazało, to nie był żaden żart, a twórcy Tekkena naprawdę postanowili zaimplementować do swojej produkcji polską postać.

Premier Lidia Sobieska

Podczas konwentu Japan Fighting Game Publisjers Roundtable twórcy gry, czyli studio Bandai Namco zapowiedziało, że w najnowszej odsłonie sławnej bijatyki pojawi się postać związana z Polską. Bohaterka gry to premier Polski o imieniu Lidia Sobieska.

Oczywiście postać ta jest osobą w pełni fikcyjną. Samo studio Bandai Namco zapewnia, że podczas tworzenia Lidii nie wzorowało się na wyglądach czy też charakterze żadnej byłej premier Polski. Dodatkowo konsultowało ten fakt z ambasadą naszego kraju znajdującą się w Tokio.

Lidia Sobieska Polska Tekken 7

Brak nawiązań do premier za to jest nawiązanie do króla

Co prawda postać ta w żaden sposób nie nawiązuje do kobiet z obecnej sceny politycznej, to ma jednak pewne powiązanie z prawdziwą historią naszego kraju. Chodzi tu oczywiście o nazwisko - Sobieski. Jak nietrudno się domyślić jest to nawiązanie do dawnego króla Polski Jana III Sobieskiego. Nowe DLC do gry Tekken 7 pojawi się już 23 marca. Głównym z przeciwników polskiej postaci ma być Tekken Force, czyli międzynarodowy koncern zbrojeniowy.

Tekken to marka sama w sobie

Tekken to japońska franczyza medialna skupiona wokół serii gier wideo i zręcznościowych opracowanych i opublikowanych przez Bandai Namco Entertainment. Franczyza obejmuje również adaptacje filmowe i drukowane. Główne gry z serii śledzą wydarzenia z turnieju King of Iron Fist, organizowanego przez Mishima Zaibatsu, gdzie gracze kontrolują mnóstwo postaci, aby wygrać turniej i zdobyć kontrolę nad firmą; konflikt między rodziną Mishima służy jako główny punkt fabuły serii, podczas gdy gracze odkrywają motywacje innych postaci w dążeniu do kontroli Zaibatsu. Rozgrywka koncentruje się na walce wręcz z przeciwnikiem, z systemem rozgrywki obejmującym bloki, rzuty, ucieczki i walkę na ziemi. Seria wprowadziła później "combosy" i ruchy specjalne, a postacie mogą również łamać scenę na arenach. Tekken jest uważany za jedną z pierwszych gier walki w czasie, aby korzystać z animacji 3D.

Lidia Sobieska Polska Tekken 7

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

W sieci pojawiło się ponad 700 prototypów PlayStation 2
10 sezon American Horror Story ujawniony!
Ubisoft wyłącza zawartość sezonową Assassin's, aby naprawić awarie

Czytaj dalej