PlayStation Store wycofuje sprzedaż i wypożyczanie filmów

4 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Gadżety
PlayStation
Źródło: PlayStation

Sony podjęło już decyzje o zakończeniu oferowania filmów za pośrednictwem platformy PlayStation Store, dostępnej zarówno na PS4 i PS5. Już niedługo nie będzie można ich wypożyczać i kupować, ponieważ japoński producent zamierza odejść od modelu VOD.

Decyzja o zaprzestaniu sprzedaży filmów została podjęta przez Sony niedługo po ogłoszeniu startu aplikacji Apple TV. Zdaniem przedstawicieli firmy, VOD nie ma zbyt wielkiej przyszłości, dlatego też stawia on na Netflix, Disney+, YouTube i Spotify.

Sony kończy z oferowaniem filmów w PS Store

PlayStation

Zdaniem Sony usługa pozostawała daleko w tyle za największymi przedsiębiorstwami zajmującymi się VOD na rynku. Ostatecznie oferta zniknie z konsoli 31 sierpnia bieżącego roku. Dlatego też filmy dostępne będą tylko i wyłącznie do końca sierpnia.

Wielu z was zastanawia się zapewne, co teraz z filmami, z których wcześniej korzystaliśmy. Otóż Sony poinformowało, że użytkownicy będą mieli cały czas do nich dostęp, aż do odwołania. Możliwe jest jednak, że japoński producent w pewnym momencie zdecyduje się na usunięcie filmów z PlayStation Store. Producent zapewnił jednak, że poinformuje o tym z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wolą postawić na inne serwisy

PlayStation

Przedstawiciele Sony powyższy ruch tłumaczą rosnącą popularnością innych serwisów, które możemy obsługiwać za pośrednictwem konsoli. Dlatego też wycofanie tej usługi ma być niejako promocją innych, bardziej popularnych kanałów.

Czytaj dalej