PlayStation 3 właśnie otrzymało nową aktualizację systemu. Pierwszą od 7 lat

Sony PlayStation 3 to konsola wciąż uwielbiana przez wielu graczy. Właśnie na tym systemie wielu z nas przeżywało swoje najlepsze chwile w życiu gracza, a do dziś nie brakuje osób korzystających właśnie z tej konsoli. Co ciekawe, PS3 właśnie otrzymało aktualizację systemu. Pierwszą od siedmiu lat. 

PlayStation 3 właśnie otrzymało nową aktualizację systemu. Pierwszą od 7 lat
Podaj dalej

PlayStation 3 z aktualizacją systemu

sony-playstation-3
Sony

Sony zaprezentowało PlayStation 3 w 2006 roku. Wówczas konsola rywalizowała z takimi urządzeniami jak Xbox 360 czy Nintendo Wii. Nie brakowało fantastycznych tytułów, z którymi każdy system siódmej generacji konsol musiał poradzić sobie jak najlepiej. 

A PlayStation 3 miało kilka klasycznych tytułów, które ogrywamy do dzisiaj. Mowa tu o The Last of Us, Metal Gear Solid 4, Demon’s Souls, Littlebigplanet i wiele, wiele innych. PS3 zostało zaprezentowane, jak wspomnieliśmy, w 2006 roku. Od tego czasu pojawiły się dwie nowsze wersje, każda w mniejszym rozmiarze niż poprzednik. A w 2017 roku Sony porzuciło rozwój swojej konsoli. 

Wydawać by się mogło, że PlayStation 3 umarło dużo dawniej, niż tylko siedem lat temu. Ale jeśli myślałeś, że to oznaczało brak kolejnych aktualizacji, jesteś w dużym błędzie. Ostrzegamy jednak, że nie ma tu żadnych fajerwerków, choć i tak miło zobaczyć, że Sony wciąż dba o stare dobre PS3. 

Czy warto zagrać na klasycznej konsoli?

sony-playstation-3
fot. Sony

Oprogramowanie systemowe oznaczone jako 4.91 powinno pobrać się automatycznie następnym razem, gdy uruchomisz swoją konsolę z połączeniem internetowym. Biorąc pod uwagę to, jak stara jest to już konsola, miłość i opieka ze strony Sony jest wyjątkowa sama w sobie. 

A aktualizacja waży około 200 MB i… poprawia stabilność systemu. Nie ma więc tu żadnych fajerwerków. Choć sama aktualizacja może sprawić, że część z nas posiadających jeszcze klasyczne PS3 podłączy je do swojego telewizora. Nie ma to jak przypomnieć sobie „jak to kiedyś było”. 

Co więcej, jeśli nie masz PS3, można je dziś kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Konsolę może kupić na rynku używanym już za około 200-300 złotych. Czy warto? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. 

Przeczytaj również