Play podnosi ceny swoich usług, musisz to zobaczyć!

18 Luty 2021 | Artur Kuśmierzak | Mobile
Podwyżki w Play na kartę
Źródło: biuroprasowe.play.pl

Sieć komórkowa Play, a dokładnie P4 Sp. z o.o . wprowadza nowy cennik dotyczący usług na karę. Zmiany zostaną wprowadzone pod 23 marca 2021 roku. Na szczęście podwyżki cen nie są drastyczne. To o tyle dobra wiadomość.

Jakie dokładnie zmiany przygotował operator Play? Zwiększy się opłata za minutę połączenia, która będzie wynosić teraz 39 groszy. Jest o 4 grosze drożej niż dotychczas. Niezależnie od tego czy będzie to połączenie głosowe czy wideo. Zwyżka ceny dotyczy zarówno połączeń do sieci komórkowych jak i na numery stacjonarne. Z kolei w przypadku tarfy ,,odNOWA" koszt połączenia wzrośnie o 6 groszy i wyniesie 45 groszy za minutę.

Na tym nie koniec! Play planuje jeszcze podwyżki innych usług!

Podwyżki cen nie ominą również SMS-ów. Dotychczas użytkownicy sieci Play, którzy korzystali z telefonów na kartę płacili za każdego wysłanego SMS-a 20 groszy. Niezależnie od operatora odbiorcy cena była taka sama. Nowe zmiany zakładają wzrost tej opłaty do 25 groszy. Co ciekawe, cennik SMS-ów nie ulegnie zmianie w przypadku taryfy ,,odNOWA''. To dobra wiadomości dla klientów, którzy z niej korzystają.

Drożej w Play

Play zdecydowało się też na podwyższenie cen MMS-ów. Niezależnie od tego czy będą wysyłane do odbiorców poza strefę Unii Europejskiej czy w tej strefie, koszt jednego wyniesie teraz 45 groszy. Wcześniej trzeba było za nie zapłacić o 5 groszy mniej. Play przewiduje za to ofertę promocyjną dla użytkowników korzystający z usług sieci w Wielkiej Brytanii. Co prawda państwo to nie należy już do Unii Europejskiej, jednak operator nie zdecydował się w tym przypadku na podwyżki wynikające tylko z tego faktu. To miło z ich strony.

Alternatywa od Play w postaci pakietów

Jeśli jesteście klientami Play, korzystacie z oferty na karę i dość intensywnie wysyłacie SMS-y, MMS-y czy wykonujecie połączenia to powinniście skorzystać z pakietów. Co istotne każda z wymienionych propozycji oferuje nielimitowane połączenia i SMS-y. Podstawowy nazywa się Solo S i kosztuje 20 zł miesięcznie. Nie zawiera pakietu danych internetowych. Aby mieć takie dane trzeba wybrać przynajmniej wariant Solo M. Ten kosztuje 25 zł miesięcznie i zawiera 10 GB transferu internetowego do wykorzystania.

Play na kartę

Bardziej wymagający klienci sieci Play mają do wyboru jeszcze dwa pakiety na kartę. Pierwszy to Solo L. Kosztuje 30 zł miesięcznie i zawiera 15 GB transferu internetowego. Najbardziej wybredni powinni zdecydować się jednak na skorzystanie z pakietu Solo XL za 35 zł miesięcznie. Co istotne , w tym przypadku nie ma limitu transferu internetowego. Jednak po przekroczeniu 20 GB prędkość spada. Pamiętajcie też o tym, że jeśli nie odpowiada wam oferta Play po zwyżkach cen to w każdej chwili możecie zmienić operatora. To oferta na kartę więc nie uwiązani jesteście umową trwającą 2 lata.

Z drugiej strony warto też na bieżąco sprawdzać oferty różnych operatorów, nie tylko Play. Zarówno te na kartę jak i abonamenty. Usługi, które w jednej sieci będą bardziej opłacalne w taryfach na kartę, z kolei w drugiej mogą okazać się korzystniejsze przy abonamencie. Nie warto z góry zamykać się na żadną formę finansowania. Jednak z drugiej strony abonament zawsze wiąże się z koniecznością podpisania umowy na długie lata. W przypadku taryf na kartę możemy zrezygnować z usługi praktycznie po miesiącu.

Czytaj dalej