Znamy pierwszego finalistę IEM Katowice 2024. Faze Clan pokonuje Mouz z Polakiem w składzie

Counter Strike bywa przewrotny, o czym nie raz przekonali się na własnej skórze kibice swoich ulubionych drużyn. Po świetnej formie Mouz oraz stabilnej grze Faze każdy chciał zobaczyć wyrównany pojedynek pełen emocji. Zamiast tego jednak otrzymaliśmy w miarę gładki mecz, który wyłonił pierwszego finalistę IEM Katowice 2024.

Znamy pierwszego finalistę IEM Katowice 2024. Faze Clan pokonuje Mouz z Polakiem w składzie
Podaj dalej

Znamy pierwszego finalistę IEM Katowice 2024

Fot. ESL

Porażka na Spirit w walce o półfinał wzbudziła spore wątpliwości wśród niektórych kibiców. Faze Clan wydawał się w tym meczu nieobecny, popełniał banalne błędy i przegrywał pojedynki indywidualne. Wnioski zostały jednak bardzo szybko wyciągnięte, co mogliśmy zobaczyć wczoraj w meczu z G2, który gładko wpadł na konto europejskiej formacji. Raczej mało kto spodziewał się, że dzisiejszy półfinał obierze podobny tor. 

Po jednej stronie barykady stanęło Mouz z Polakiem w składzie, a po drugiej, wspomniany wcześniej Faze Clan – trenowany przez naszego rodaka. Podopieczni Filipa “Neo” Kubskiego już od samego rozpoczęcia mapy grali niezwykle pewnie, dominując rywala wynikiem 5:1. To wtedy Mouz zdołało odgryźć się oponentom wygrywając dwie rundy z rzędu. I na tym… opór Myszy się skończył. Faze wygrało następne 9 rund, a co za tym idzie – już tylko jedna mapa dzieliła ich od wielkiego finału. 

Drugą mapą był Ancient wybrany przez Mouz, które zaczęło spotkanie grając po stronie terrorystów. Tutaj sytuacja wyglądała łudząco podobnie, co na Nuke’u. Faze zwyciężyło pistole, a następnie wygrało kolejne 7 rund, prowadząc 8:0 – dopiero wtedy Myszy obudziły się ze snu urywając przeciwnikom dwa oczka, a następnie oddając dwa kolejne. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:2.  

Faze poszło za ciosem rozgrywając praktycznie bezbłędną rundę pistoletową. Wszystko wskazywało na to, że koniec meczu jest już bliski. W pewnym jednak momencie Mouz obudziło się i zaczęło zdobywać rundę za rundą. Przy wyniku 11:9, gdzie wszystko układało się po stronie przeciwnika, Faze zdołało zwyciężyć niezwykle trudną sytuację 2v4, zapewniając sobie punkt meczowy. Pomimo przegranej rundy Mouz w dalszym ciągu pędziło po swoje, aż doszło do wyniku 12:11 – zaledwie jeden punkt dzielił Myszy od dogrywek. Na ich nieszczęście odpalił się jednak Rain, Norweg przez całe spotkanie grał świetnie i na samym końcu nie zawiódł drużyny, która zwyciężyła cały mecz wynikiem 2:0, awansując do wielkiego finału. 

Fot. Faze

Finał Intel Extreme Master Katowice 

Spotkanie zaplanowano jutro na 17:00 w formacie BO5 (Do 3 wygranych map). Zwycięzca zapewni sobie automatycznie awans na IEM Cologne 2024, a na jego konto trafi $400 000. Wiemy już, że Faze Clan zmierzy się ze zwycięzcą meczu Spirit kontra Falcons, który odbędzie się o 19:30. 

Transmisję obejrzycie na platformie Twitch, gdzie znajdziecie komentarz w polskim, jak i angielskim języku.

Link do polskiej transmisji 

Link do angielskiej transmisji 

Przeczytaj również