Znamy datę premiery Frostpunka 2. Kiedy zagramy w kontynuację hitu polskiego studia?

Frostpunk to gra strategiczna osadzona w alternatywnej rzeczywistości, w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracz kieruje ostatnim miastem na Ziemi. Produkcja zdobyła ogromną popularność, a co za tym idzie sukces komercyjny. Zapowiedziano dzięki temu kontynuację Frostpunka. Wczoraj 11 bit studios udostępniło również oficjalną datę premiery. 

Znamy datę premiery Frostpunka 2. Kiedy zagramy w kontynuację hitu polskiego studia?
Podaj dalej

Znamy datę premiery Frostpunka 2

Fot. Frostpunk 2

Frostpunk to strategiczna gra survivalowa wyprodukowana przez polskie studio 11 bit studios. Gameplay polegał na zarządzaniu miastem, rozwijania infrastruktury, czy również dbaniem o mieszkańców przyszłej metropolii – a co za tym idzie otrzymywaliśmy tym samym szereg trudnych decyzji moralnych. 

Pierwsza część tego tytułu została wydana 24 kwietnia 2018 roku, a na samym steamie zyskała prawie 84 000 recenzji, z czego 92 proc. pozytywnych. Bardzo dobra sprzedaż skłoniła producentów do stworzenia kontynuacji. Od jakiegoś czasu otrzymywaliśmy nowe informacje i trailery, dokładna data premiery była jednak tajemnicą. 

Zdecydowanie jednym z największych punktów wyróżniających Frostpunka jest miejsce, w jakim toczy się gra. Akcja dzieje się w alternatywnej części XIX wieku, gdzie nasza planeta w pełni pokryta jest grubą skorupą lodu. 

W trakcie pokazu Xbox Partner Preview rodzima formacja 11 bit studios zaprezentowała nowy zwiastun gry, jednocześnie zdradzając dokładną datę premiery. Do świata skutego lodem trafimy w środku wakacji – 25 lipca 2024 roku. 

 

Przeczytaj również