Trzeci dzień RMR A nie najlepszy dla Polaków. Enterprise żegna się z marzeniami o Majorze

Trzeci dzień RMR A dobiega końca. Enterprise po meczu z SAW odpada z kwalifikacji, tracąc szansę na awans na PGL Major. Dzisiejszego dnia jedynym pozytywem był występ Faze Clanu, który pod przewodnictwem Filipa “Neo” Kubskiego zdołał wygrać na tureckie Eternal Fire. 

Trzeci dzień RMR A nie najlepszy dla Polaków. Enterprise żegna się z marzeniami o Majorze
Podaj dalej

Enterprise żegna się z RMR A 

Fot. Enterprise

Enterprise od samego początku trafiło na głęboką wodę. Zmagania z SAW zaczęli od Inferno, które było wyborem oponentów. Miło byłoby tu napisać o walecznej postawie naszych rodaków, ale… nic takiego nie miało miejsca. Gra Enterprise wyglądała fatalnie zarówno pod względem taktycznym, jak i indywidualnym. Portugalczycy z SAW przejechali się po naszych, wygrywając pierwszą mapę 13:2. 

Vertigo, mimo iż zostało wybrane przez Enterprise, wyglądało podobnie, co pierwsza mapa. SAW bardzo szybko wyciągało się z tarapatów, na bieżąco rozpracowywali Polaków, nie pozostawiając im żadnych szans. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:4. Po zmianie połów nasi rodacy zdołali zwyciężyć jeszcze dwie rundy, po czym ulegli pod naporem rywala, przegrywając 13:6. 

Enterprise tym samym żegna się z marzeniem o zagraniu na PGL Major Copenhaga 2024. Polacy odpadają z RMR A z bilansem 1:3. 

Faze Clan z awansem na PGL Major Copenhaga 2024 

Fot. Faze

Overpass (pick Eternal Fire) przez pierwszą część spotkania nie sprawiał trudności graczom Faze Clanu. Dopiero przy wyniku 11:4 coś w grze europejskiego składu zaczęło iść nie po ich myśli. Strona antyterrorystów okazała się dla Eternal Fire niezwykle płodna. Turecka drużyna zdołała doprowadzić do dogrywek, które ostatecznie przegrali wynikiem 19:17. 

Faze Clanowi brakowało jednej mapy do zrealizowania marzenia i awansowania na PGL Major Copenhaga 2024. Europejska formacja wybrała Nuke’a, na którym od samego początku byli lepsi od swoich rywali. Po stronie terrorystów wygrali aż 8 rund, co stanowiło niemałą zaliczkę. Po zmianie stron przegrali oni rundę pistoletową, po czym udało im się odgryźć na forcie. Następnie nie stracili już żadnego punktu, ostatecznie wygrywając Nuke 13:5. 

Faze Clan zapewnił sobie awans na PGL Major Copenhaga 2024 z bilansem 3:1. 

 

Przeczytaj również