Spirit miażdży Falcons na IEM Katowice 2024. Rosjanie, z 17-letnim Donkiem na czele, powalczą o mistrzostwo

Drugi mecz półfinału już za nami. Niesamowite zwycięstwo rosyjskiej drużyny pozwoli im zawalczyć o tytuł Mistrza IEM Katowice 2024. Szczególną uwagę zwrócił Donk, który pomimo debiutu na wielkiej scenie, zaprezentował się z fenomenalnej strony. 

Spirit miażdży Falcons na IEM Katowice 2024. Rosjanie, z 17-letnim Donkiem na czele, powalczą o mistrzostwo
Podaj dalej

Spirit miażdży Falcons, pozbawiając ich marzeń o finale

Fot. ESL

Faza pucharowa w Spodku była ogromnym sprawdzianem dla rozwijającego się w szybkim tempie Teamu Spirit. Dodatkowo ich 17-letni nabytek po raz pierwszy w karierze miał okazję wystąpić na wielkiej scenie przed ogromną publicznością. Po zwycięstwie z Faze, rosyjska drużyna awansowała wprost do półfinału, gdzie do wczoraj oczekiwała swojego rywala. Ence uległo po zaciętym meczu z Falcons – i to właśnie europejska formacja zmierzyła się dzisiaj ze Spirit. 

Rosjanie już od samego początku kontrolowali spotkanie na Anubisie (Pick Falcons), nie pozostawiając na nich suchej nitki. Po zaledwie 10 rozegranych rundach, na górze ekranu widniał wynik 9:1 na korzyść Spirit. Dopiero w drugiej połowie Falcons złapało kilka tak zwanych rund honorowych, które ostatecznie nie miały wielkiego znaczenia. 1 mapa drugiego półfinału trafiła łupem na konto Rosjan, kończąc z wynikiem 13:8. Warto tu przede wszystkim pochwalić 17-letniego Donka, który w obliczu dużego wyzwania poradził sobie wręcz znakomicie. 

Ancient (pick Spirit) podobnie, jak na pierwszej mapie nie miał dla europejskiego składu żadnej historii. Od samego początku widzieliśmy widoczną dominację Spirit, które od samego początku grało niezwykle pewnie. Agresywne zagrania, świetna forma indywidualna zawodników sprawiły, że pierwsza połowa skończyła się 9:3. Po zmianie stron Falcons nie było w stanie wrócić do spotkania, ba! Już do końca meczu nie wygrali żadnej rundy. Spirit awansowało do wielkiego finału, kończąc drugą mapę wynikiem 13:3. 

Wiemy, jak będzie wyglądał wielki finał IEM Katowice 2024 

Rosjanie, po gładkim zwycięstwie nad Falcons, już jutro o godzinie 17 zmierzą się z równie świetnie prezentującym się Faze Clanem. Spotkanie rozegra się w formacie BO5, co oznacza, że zwycięzca zostanie wyłoniony dopiero po trzech wygranych mapach. Przypominamy, iż główną nagrodą IEM Katowice, jest awans na IEM Cologne 2024 oraz $400 000. 

Transmisję obejrzycie na platformie Twitch, gdzie znajdziecie komentarz w polskim, jak i angielskim języku.

Link do polskiej transmisji 

Link do angielskiej transmisji 

 

Przeczytaj również