Polacy kontynuują walkę o PGL Major Copenhaga 2024. Drużyna Neo bliska awansu, a Enterprise walczy o życie

Po wczorajszym dniu pożegnaliśmy się z drużyną Into the Breach wspieraną przez jednego z naszych rodaków. Poza tym Taz razem z G2 pewnie awansował na główny turniej, nie przegrywając nawet mapy. To jednak nie koniec zmagań Polaków na RMR A – w grze pozostał jeszcze Faze Clan z Neo, jako trenerem oraz w pełni polska drużyna Enterprise. Spotkania obu drużyn odbędą się dzisiaj. 

Polacy kontynuują walkę o PGL Major Copenhaga 2024. Drużyna Neo bliska awansu, a Enterprise walczy o życie
Podaj dalej

Enterprise zawalczy o życie 

Fot. Enterprise

Kiepski mecz na Navi i nieudany powrót w meczu z BetBoom postawił zawodników Enterprise w nie najlepszej sytuacji. Po dobrym starcie na RMR nie został już żaden ślad. Od teraz każdy pojedynek będzie rozgrywany w formacie BO3. Porażka oznacza odpadnięcie z turnieju i pogrzebanie marzeń o wystąpienia drużyny z Polski na PGL Major Copenhaga 2024. 

Wczorajsze losowanie drabinki ujawniło nam rywala Polaków. Już dzisiaj o 18:00 zmierzą się oni z portugalskim Saw. Drużyna Ricardio “Romana” Oliveira zaskoczyła kompletnie dominując Ninjas in Pyjamas. Zwycięzca spotkania zapewni sobie bilans 2:2 i w takim wypadku jutro zawalczy w meczu decydującym o awans na PGL Major. 

Faze Clan zmierzy się z Eternal Fire 

Fot. Faze

Faze Clan niespodziewanie nie dał sobie rady we wczorajszym meczu z G2. Rywale Filipa “Neo” Kubskiego zdołali zrewanżować się za porażkę w ćwierćfinale IEM-a Katowice 2024, gładko pokonując rywala. Bilans 2:1 Faze daje im łącznie jeszcze dwie szanse na awans na PGL Major. Druga okazja do przejścia dalej będzie o godzinie 15:00. 

Faze Clan skonfrontuje się z tureckim Eternal Fire. Co więcej, podobnie jak w potyczce z G2 mamy tu do czynienia z okazją do rewanżu. Bowiem to właśnie europejska formacja zabrała Turkom awans do Spodka, którzy już nie byli w stanie się do niego dostać. Wówczas, spotkanie zakończyło się po 3-mapowym pojedynku. Dwie pierwsze mapy były dla obu drużyn niezwykle wyrównane i kończyły się dopiero po dogrywkach.  

Czy Eternal Fire zdoła się zemścić na ekipie Neo, awansując na PGL Major Copenhaga? A może Faze Clan podniesie się po wczorajszej porażce dostając się na główny turniej? Tego wszystkiego dowiemy się po południu. 

Transmisję obejrzycie na platformie Twitch, gdzie znajdziecie komentarz w polskim, jak i angielskim języku.

Link do polskiej transmisji 

Link do angielskiej transmisji 

Tak prezentuje się tabela RMR A, po dwóch dniach turnieju: 

Fot. HLTV

Przeczytaj również