Pierwszy dron przeznaczony do dostarczania paczek. Co do zaoferowania ma DJI FlyCart 30?

Drony to bezzałogowe statki powietrzne, które pojawiły się na rynku już jakiś czas temu. Od tamtego momentu regularnie wykorzystane są nie tylko w celach rekreacyjnych, ale i służbowych. Funkcjonariusze policji oraz wojsko, regularnie korzysta z ich możliwości, ułatwiając sobie codzienną pracę. Zagościły na stałe w życiu człowieka, więc wcale nie dziwi fakt, że niedawno do sprzedaży wszedł pierwszy dron przeznaczony do dostarczania paczek. W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o dronie DJI FlyCart 30. Poznacie jego możliwości, a także dowiecie się ile kosztuje w Polsce. Zainteresowani? 

Pierwszy dron przeznaczony do dostarczania paczek. Co do zaoferowania ma DJI FlyCart 30?
Podaj dalej

Pierwszy dron przeznaczony do dostarczania paczek

mandat-z-drona-3
fot. freepik

W ostatnich latach drony, stały się nieodłączną częścią życia człowieka. Dlatego raczej nikogo nie dziwi, że z roku na rok zdobywają ogromną popularność, zapewniając przy tym zastosowanie w różnych dziedzinach. Ten lekki sprzęt zdobywa uznanie nie tylko w sferze cywilnej, ale i wojskowej. W obecnych czasach nie mamy już do czynienia z prostymi modelami hobbystycznymi – te urządzenia ewoluowały i nic nie wskazuje na to, aby ich rozwój miałby się zatrzymać. Drony malują sobie nową przyszłość, tym razem w sektorze transportowym – w głównym zamyśle będą dostarczały paczki do klientów. 

Producent drona transportowego jasno wskazuje, że został on stworzony z myślą o poruszanie się w trudnych warunkach pogodowych i terenowych. Wspomniany sprzęt może okazać się niezastąpiony w momencie, gdy konieczne będzie przetransportowanie towarów, paczek w trudno dostępne miejsca. To samo zresztą tyczy się sprzętu medycznego, który w normalnych okolicznościach mógłby okazać się niemożliwy do przeniesienia w tak krótkim czasie, gdzie nawet minuta może okazać się kluczowa. Firma DJI odpowiedzialna za stworzenie drona zapewnia, że korzystanie z niego nie tylko ograniczy koszta, ale i emisję dwutlenku węgla.

Drony DJI FlyCart 30 – co warto o nim wiedzieć? 

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
fot. freepik

DJI FlyCart 30 to dron o wadze 42,5 kg i wymiarach 2800 x 3085 x 947 mm po rozłożeniu. Pomimo swojej masy, może przetransportować ładunek do 30 kg na zasięgu lotu sięgającym 16 km w obie strony przy maksymalnym obciążeniu. Bez ładunku zasięg lotu może sięgnąć nawet 28 km. Co ciekawe, dron wyposażono w spadochron awaryjny, który zamontowano w razie lądowania wynikającego z wyczerpania baterii. Ta decyzja eliminuje ryzyko uszkodzenia. 

Do najważniejszych cech drona DJI FlyCart 30 możemy zaliczyć: 

  • osiąganie prędkości 20 m/s, 
  • możliwość wzniesienia się w powietrze na wysokość 6000 m n.p.m, 
  • zdolność do unikania przeszkód,
  • poruszanie się w wietrze o prędkości do 12 m/s, 
  • możliwość sterowania nim z odległości do 20 km,
  • odporność na korozję i warunki atmosferyczne, jest w stanie bez problemu funkcjonować w zakresie temperatur od -20 do 45 stopni Celsjusza. 

Dron dostawczy w sprzedaży także w Polsce 

Fot. DJI

Od razu odpowiadając na pytanie: nie, nagłówek powyżej nie jest żartem. Polacy mogą we własnym zakresie zakupić drona w polskich sklepach internetowych. Zanim jednak podamy wam jego oficjalną cenę, musicie wiedzieć, że jest to sprzęt przeznaczony dla firm, a nie przeciętnego Kowalskiego – bynajmniej biorąc pod uwagę jego cenę. Kwota potrzebna na sfinalizowanie zakupu wynosi 89 000 złotych, czyli mniej więcej tyle ile porządny (nowy) samochód z salonu. 

Przeczytaj również