PGL CS2 Major Europe RMR A - Polacy kontynuują zmagania w walce o najważniejszy turniej w roku

Wczorajszy dzień w ramach europejskiego RMR-a grupy A był dla Polaków całkiem dobry. Dzisiaj nasi rodacy kontynuują zmagania w walce o awans na CS-owe mistrzostwa. Znamy przeciwników, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć, a także godzinę rozpoczęcia tych spotkań. 

PGL CS2 Major Europe RMR A – Polacy kontynuują zmagania w walce o najważniejszy turniej w roku
Podaj dalej

Enterprise przed trudnym zadaniem 

Fot. Enterprise

Polska drużyna po pierwszym dniu zmagań na RMR, zakończyła dzień z bilansem jednej wygranej i porażki. Zgodnie z zasadami turnieju Enterprise zmierzy się dzisiaj z rywalem, posiadającym ten sam bilans. Co więcej, spotkanie to odbędzie się w formacie BO1 – czyli drużyna, która pierwsza wygra 13 rund, wygrywa cały mecz. 

Podobnie jak w pierwszym meczu, zmierzymy się z rosyjską formacją – tym razem na serwerze spotkamy się z BetBoom. Ci w przeciwieństwie do nas potknęli się w meczu otwarcia, i dopiero drugi mecz przeciwko Into the Breach (ITB) okazał się dla nich wybawieniem. 

Enterprise zmierzy się z BetBoom dzisiaj o godzinie 13:00. Zwycięzca tego spotkania będzie o krok od awansu na majora. Przegrany natomiast przystąpi do następnych zmagań z nożem na gardle. 

Faze Clan vs G2 – okazja do rewanżu za Katowice 

Fot. Faze

Niespełna tydzień temu pisaliśmy wam o spotkaniu Faze z G2 w ramach turnieju IEM Katowice 2024. Wtedy zdecydowanie lepiej zaprezentowało się Faze, gładko pokonując rywali wynikiem 2:0. Jak się wczoraj okazało, zawodnicy pod przewodnictwem Wiktora “Taza” Wojtasa szybko zyskali szansę do rewanżu na zespole Filipa “Neo” Kubskiego.

Spotkanie oficjalnie zaplanowane jest na 14:00 w formacie BO3. Zwycięzca tego meczu otrzyma awans na PGL Major Kopenhaga 2024. Przegrany będzie musiał obejść się smakiem i kontynuować zmagania dopiero następnego dnia.

Into the Breach w walce o życie 

Na sam koniec został mecz przegranych. Into the Breach powalczy o życie w turnieju z francuskim 3DMAX w formacie BO3. Choć obie drużyny nie wygrały do tej pory żadnego spotkania, to bez wątpienia Francuzi prezentują się lepiej. Tak jak wspominaliśmy wam wczoraj, Karol “Rallen” Rodowicz wraz z kolegami z ITB wygrali zaledwie cztery rundy po rozegraniu dwóch map. W przypadku 3DMAX mówimy tu o 16 zdobytych oczkach. 

Jeżeli drużyna z Polakiem w składzie ma zamiar walczyć o awans na Majora, to lepszej okazji już nie będzie. Porażka wiąże się z odpadnięciem z RMR-a i pożegnaniem się z marzeniami. 

Po pierwszym dniu RMR-A, tak prezentuje się grupa w systemie szwajcarskim: 

Fot. HLTV

 

Przeczytaj również