PGL CS2 Major Copenhagen 2024 RMR B - dzisiaj poznamy kolejnych uczestników Majora

Emocje związane z kwalifikacjami na Majora zawsze sięgają zenitu, zwłaszcza wtedy, gdy w grze są reprezentanci naszego kraju. Już dzisiaj dwie drużyny awansują na główny turniej, a dwie pożegnają się z RMR B. Jak wygląda sytuacja Polaków po pierwszym dniu kwalifikacji? 

PGL CS2 Major Copenhagen 2024 RMR B – dzisiaj poznamy kolejnych uczestników Majora
Podaj dalej

Ence zawalczy z GamerLegion 

Fot. PGL

Tragiczny mecz na Spirit i rekompensata w postaci gładkiego zwycięstwa na Guild Eagles zapewnił reprezentantom Polski bilans 1:1. W podobnej sytuacji znalazła się drużyna Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, który zaliczyła równie słaby start w pierwszym meczu, co Ence. Drużyna, która pierwsza zdobędzie 13 rund w regulaminowym czasie gry, będzie o krok od awansu. Przegrany będzie musiał zwyciężyć dwa pojedynki z rzędu, aby dostąpić zaszczytu zagrania na PGL Copenhagen. Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:00. 

Mouz spróbuje zatrzymać rozpędzone Spirit 

Fot. HLTV

Zdaje się, że Myszy nie mogły trafić na trudniejszego rywala w grupie B. Spirit ostatnimi czasy gra po prostu dobrze. Czytają grę przeciwników, a przy okazji prezentują świetną formę indywidualną. Choć wczoraj Astralis bliskie było zatrzymania rosyjskiej formacji, to ostatecznie polegli. Siuhy razem z kolegami spróbują dokonać tego, czego nie udało się duńskiej drużynie. Spotkanie zostanie rozegrane jutro o 17:00 w formacie BO3. Zwycięzca awansuje na PGL Major Copenhagen 2024. 

Co z innymi Polakami? 

Pojedynek Apeks przeciwko Monte to już prawdziwy CS-owym klasyk. Na ostatnie sześć rozegranych map, aż cztery padły łupem tych pierwszych. Zespół Krasnala (Monte) przystąpił do kwalifikacji na Majora z osłabionym składem. Oznacza to, że Apeks już od samego początku będzie miało nad rywalem pewną przewagę. Mecz w formacie BO1 obejrzymy 12:00. Oba zespoły aktualnie posiadają bilans 1:1. 

F1iku i OG zdołali przetrwać pierwszy dzień RMR B, mając na swoim koncie bilans 1:1. Ich kolejnym rywalem będzie duńskie ECSTATIC, które po przegranym overpassie na Mouz znalazło się w tej samej sytuacji, co OG. Jednomapowy pojedynek obu drużyn, odbędzie się o 12:00. Zwycięzca będzie jeden mecz od awansu na Majora, a przegrany przystąpi do następnego spotkania z nożem na gardle.  

Mecz przegranych z polskim akcentem odbędzie się o 17:00 – naprzeciw siebie stanie bułgarska PERA z Brajanem “DGL” wraz z duńskim Preasy. Pojedynek do dwóch wygranych map wyłoni zespół, który będzie kontynuował zmagania w ramach PGL Major RMR B. Przegrany odpadnie z turnieju, żegnając się również z marzeniami o awansie na główne wydarzenie. 

Transmisje tych oraz innych meczów obejrzycie na platformie Twitch, gdzie znajdziecie komentarz w polskim, jak i angielskim języku.

Link do polskiej transmisji 

Link do angielskiej transmisji 

Tak prezentuje się tabela na RMR B po pierwszym dniu: 

Fot. HLTV

Przeczytaj również