IEM Katowice 2024 - Ence bezradne w meczu z Mouz. Polacy rozpoczną fazę pucharową od ćwierćfinału

Gorące emocje po wczorajszym awansie do Spodka nadal wiszą w powietrzu. Ogromna radość nasyca fanów, którzy nie mogą doczekać się gry rodaków na wielkiej scenie. Choć awans, jak już wam wcześniej pisaliśmy, mamy pewny, to dzisiaj rozegrał się mecz o półfinał, który niestety przegraliśmy. Drużyna Mouz nie zostawiła na nas suchej nitki. Bezprecedensowo rozpracowali Ence, wygrywając szybko 2:0. 

IEM Katowice 2024 – Ence bezradne w meczu z Mouz. Polacy rozpoczną fazę pucharową od ćwierćfinału
Podaj dalej

IEM Katowice 2024 – Ence bezradne w meczu o półfinał

Fot. HLTV

Wczorajszego wieczoru polscy kibice CS-a otrzymali jeden z najlepszych opóźnionych prezentów świątecznych. Ence liczące w składzie łącznie pięciu Polaków zdołało powtórzyć sukces Virtus pro, awansując do fazy pucharowej po 8 latach nieobecności. Choć awans był pewny, to dzisiaj rozegrało się spotkanie, które miało na celu wyłonić pierwszego półfinalistę. Mecz zakończył się dość szybko i nie po myśli rodaków z Ence. 

Początek pierwszej mapy wyglądał całkiem optymistycznie. Prowadziliśmy bowiem 4:1 po wygranej rundzie pistoletowej na Veritgo. Mouz w pewnym jednak momencie znalazło sposób na Polaków, grając niezwykle agresywnie, na co nasi nie byli przygotowani. Europejska formacja pod przewodnictwem Kamila “Siuhego” Szkradeka ostatecznie zwyciężyła tracąc jedynie 5 rund. 

Po przerwie przyszedł czas na mapę drugą – Ancient, która została wybrana przez zawodników Mouz. Tutaj za bardzo nie ma co się rozpisywać, gdyż nasi przeciwnicy doszczętnie zmiażdżyli Ence. Zarówno pod względem indywidualnym, jak i taktycznym nie mieliśmy za wiele do powiedzenia. 

Ostatecznie spotkanie zakończyło się: 

  • 13:5 na Vertigo (Mapa Ence),
  • 13:3 na Anciencie (Mapa Mouz).

Najbliższy ćwierćfinał z Polakami odbędzie się 9 lutego. Już teraz wiemy, że przyjdzie zmierzyć się nam również z europejską formacją – Falcons. 

 

Przeczytaj również