Faze Clan rozprawia się z G2 przed polską publicznością. Znamy pierwszą parę półfinalistów IEM Katowice 2024

Pierwszy ćwierćfinał jest już za nami. Faze Clan po ponad 1,5-godzinnym spotkaniu z G2 wychodzi zwycięsko z batalii, lądując wprost do półfinału. Co więcej, znamy kolejnego rywala europejskiej formacji.

Podaj dalej

G2 nie powtórzy sukcesu sprzed roku

Zeszłoroczni zwycięzcy Intel Extreme Masters odpadają z IEM Katowice 2024, tracąc szansę na obronę tytułu. Świetnie grający Faze Clan zaskakiwał dziś zarówno pod względem taktycznym, jak i indywidualnym, sprawując zawodnikom G2 niemałe problemy.

Pierwszą mapą, jaką zobaczyliśmy w pojedynku G2 z Faze było inferno. Samuraje zaliczyli dobry start, prowadząc po pierwszych czterech rundach wynikiem 4:0. Pomimo prowadzenia w grze G2 nagle coś się zepsuło. Faze powoli zaczęło łapać wiatr w żagle, odzyskując kontrolę nad spotkaniem. Po dwóch rundach drugiej połowie na ekranie mogliśmy zobaczyć wynik 5:9. G2 w pewnym momencie pokazało jednak pazur, wyrównując na stan 9:9. Na tym jednak ich opór całkowicie się skończył. Następne 4 rundy należały do Faze Clanu, który zakończył pierwszą mapę wynikiem 9:13.

Druga mapa Ancient – stała się prawdziwym przedstawieniem świetnych umiejętności graczy Faze Clanu. Po pierwszych kilku minutach wynik wynosił 2:2, ale chwilę później drużyna trenowana przez Filipa “Neo” Kubskiego szybko odskoczyła rywalom, wygrywając pierwszą połowę 3:9. Głównym powodem tego sukcesu był Broky, który dokonywał prawdziwych cudów. Faze gładko zwyciężyło drugą pistoletówkę, mimo to G2 szybko zdążyło im się odgryźć doprowadzając do wyniku 6:10. Podobnie jednak jak na pierwszej mapie Faze odzyskało kontrolę, wygrywając ostatecznie 6:13

Z kim jutro zmierzy się Faze Clan?

O rywalu zwycięzcy meczu Faze Clan vs G2 wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Europejska formacja po pokonaniu przeciwników wynikiem 2:0, zmierzy się jutro w półfinale. Ich przeciwnikami będzie jak na razie bezbłędne Mouz, które od początku Katowic nie przegrało żadnego meczu. Spotkanie planowo ma rozpocząć się o godzinie 16:15.

Transmisję obejrzycie na platformie Twitch, gdzie znajdziecie komentarz w polskim, jak i angielskim języku.