Oficjalna gra Le Mans Ultimate dostępna od dziś. Gratka dla fanów symulacji

Oficjalna gra kultowego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans pt. „Le Mans Ultimate” jest już dostępna. Premiera gry we wczesnym dostępie trafia do sprzedaży w piątek, 20 lutego. Na chwilę obecną symulacja dostępna będzie wyłącznie dla graczy korzystających z komputerów, jednak deweloperzy nie wykluczają wersji na konsole. Czego możemy spodziewać się od licencjonowanej i dedykowanej grze FIA WEC? 

Oficjalna gra Le Mans Ultimate dostępna od dziś. Gratka dla fanów symulacji
Podaj dalej

Le Mans Ultimate – gratka dla fanów symulacji

le-mans-ultimate-2
fot. Le Mans Ultimate

Le Mans Ultimate to pierwsza od 20 lat licencjonowana gra wideo 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Została ona stworzona przez zespół programistów Motorsport Games Inc. oraz Studio 397.  Do naszej dyspozycji oddane zostaną wszystkie samochody i tory z Le Mans 2023. 

Co ważne, samochody zostały opracowane przy szerokim wsparciu producentów. W grze nie zabraknie także zwycięskiego Ferrari 499. Wszystkie modele Hipercarów, LPM2 oraz GTE-Am od kultowych producentów takich jak Ferrari, Porsche, czy Aston Martin pojawią się w grze. Co ważne, otrzyma ona zmodyfikowaną fizykę rFactor 2. Tak więc możemy liczyć na pełnoprawną symulację. 

Wśród torów, które znajdą się w grze będziemy mieli do wyboru: Sebring, Portimao, Spa-Francorchamps, Monzę, Fuji, Bahrajn oraz legendarny Circuit de la Sarthe. Wszystkie powstały z największą starannością, wykorzystując skany laserowe. 

FIA WEC przeżywa prawdziwy renesans

le-mans-ultimate
fot. Le Mans Ultimate

Stephen Hood, dyrektor generalny Motorsport Games: – To znaczący kamień milowy dla firmy, nad którą pracowaliśmy aby ją przekształcić i na której skupiliśmy się przez ostatnie kilka miesięcy. Studio 397 jest uznawane za jeden z najlepszych zespołów technologicznych w branży. Od zasilania niestandardowych symulatorów używanych w F1 Arcade, po premierę Le Mans Ultimate. To pierwsza licencjonowana gra Le Mans od 20 lat. Studio 397 może nazywać siebie teraz kompletnym producentem gier studio. Obecnie koncentrujemy się na dalszym rozwoju i rozszerzaniu Le Mans Ultimate, aby zapewnić graczom rozrywkę na światowym poziomie. 

Seria FIA WEC, jak i sam 24-godzinny wyścig Le Mans, przeżywają obecnie renesans. Dzięki nowym maszynom Hypercarów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Według danych YouGov Sport w ubiegłym roku wydarzenie obejrzało ponad 113 milionów widzów w 196 krajach na wszystkich platformach. To wzrost aż o 2,5 raza rok do roku. 

Fani symulacji mogą rozpocząć swoją przygodę z grą już od dzisiaj. Regularne wydarzenia online i offline będą idealnym połączeniem emocji. RaceControl umożliwia z korzystania z usługi dl wielu graczy. Do tej pory w rFactor 2 zarejestrowano ponad 33 000 rejestracji. Dla Le Mans Ultimate z pewnością będzie to dużo większa liczba.

Przeczytaj również