Odpalili kultową grę DOOM w systemie multimedialnym 20-letniego Porsche 911

To, że ktoś odpalił kultową grę DOOM na Porsche 911 generacji 996 z 2004 roku nie powinno nas wcale dziwić. Tak naprawdę Dooma można odpalić niemalże na wszystkim. Widzieliśmy już przykłady ludzi grających w nią na kalkulatorach, sprzęcie szpitalnym, czy bankomatach. Zatem Porsche 911 z 2004 roku z legendarną strzelanką nie jest niczym dziwnym. Ale jest dość niesamowite. 

Odpalili kultową grę DOOM w systemie multimedialnym 20-letniego Porsche 911
Podaj dalej

Kultowy Doom na klasycznym Porsche – wygląda jak marzenie

Użytkownik portalu Reddit zainstalował pierwszą grę z serii Doom na swoim Porsche 911 generacji 996. Samochód jest wyposażony w moduł główny multimediów Porsche PCCM+. To jednostka z ekranem dotykowym zaprojektowana przez Porsche specjalnie dla starszych modeli. Właściciele takich samochodów mogą wnieść do swoich klasycznych samochodów wszystkie nowoczesne udogodnienia takie jak Apple CarPlay, Android Auto, czy… możliwość grę w Dooma – jednej z najbardziej kultowych gier wideo wszech czasów. 

doom-porsche
fot. Reddit

Jak pisze użytkownik Reddita na forum, w systemie PCCM+ znajduje się ukryte menu debugowania. Można z niego uzyskać dostęp do programu uruchamiającego Android Open Source Project, a następnie… zainstalować Dooma. 

Nie jest jasne, w jaki sposób steruje się grą, ale wydaje się, że znajdujące się na ekranie elementy sterowania nie do końca pasują do tej strzelanki. Pewien YouTuber o pseudonimie Vexal zainstalował kiedyś Dooma w swoim Porsche 911 Cabriolet generacji 991 i… mógł sterować grą za pomocą kierownicy. 

Tesla i BMW również z systemem gier

To jednak pierwszy przypadek, gdy ktoś uruchomił kultową grę w starszym Porsche korzystając z modyfikacji systemu PCCM+. Ciekawe, czy dałoby radę podpiąć pod niego jakiś kontroler Bluetooth…

Kierownica Porsche
Fot. pixabay.com

Gry wideo stają się też coraz bardziej popularne w samochodach. Jedną z pierwszych przedstawiających ten koncept była Tesla. Amerykańska firma twierdziła, że Model S i Model X będą w stanie „pociągnąć” Wiedźmina III na ekranach informacyjno-rozrywkowych jeszcze w 2001 roku. BMW również ujawniło funkcję gier w nowej Serii 5 oraz elektrycznym i5. 

Poniższy przykład nie tylko pokazuje kolejne „urządzenie”, na którym ktoś uruchomił klasycznego Dooma. Przede wszystkim doskonale pasuje do stylu samochodu z tamtych lat. Co więcej, każdy posiadacz systemu PCCM w klasycznym samochodzie Porsche będzie mógł odpalić grę. Jest to całkowicie wykonalne i bezpieczne. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy w nią grać gdy samochód jest zaparkowany, a silnik wyłączony. Wyobrażamy sobie, że gra w Dooma na Porsche musi być niesamowitym przeżyciem. 

Przeczytaj również