Obowiązkowe gadżety do komputera każdego gracza!

6 Marzec 2021 | Artur Kuśmierzak | Gry
Obowiązkowe gadżety do komputera każdego gracza
Źródło: pixabay.com

Obowiązkowe gadżety każdego gracza! W jaki sprzęt powinien wyposażyć się prawdziwy gamer? Podpowiadamy co warto dokupić do komputera.

Obowiązkowe wyposażenie do komputera dla każdego gracza

Każdy prawdziwy gracz powinien przede wszystkim zainwestować w dobrą klawiaturę oraz myszkę. Te dwa elementy to absolutne minimum, które należy dokupić do komputera. Dobrej jakości klawiatura będzie długo służyć. Nie rozleci się podczas mocnego wciskania przycisków. Nie zapominajmy, że graniu zawsze towarzyszą emocje. Czasami nie sposób powstrzymać się od mocniejszego wciśnięcia przycisków. Grając, często robimy to nawet nie w pełni świadomie. Tania klawiatura szybko przestanie działać. Do tego, drogie produkty są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu.

Specjalna klawiatura dla graczy

Komputer do grania warto wyposażyć również we wspomnianą wyżej myszkę. Czym różni się myszka gamingowa od tradycyjnej? Przede wszystkim jej kształt został zaprojektowany tak, aby nawet po kilkugodzinnym graniu nie bolał nas nadgarstek. Kolejna ważna kwestia to dodatkowe przyciski i ich wygodne umiejscowienie. Mając taką myszkę możecie przypisać wybrane funkcje z konkretnych gier do wybranych przycisków. Jeśli macie już profesjonalną klawiaturę i myszkę gamingową to warto wyposażyć się jeszcze w słuchawki. Te są szczególnie przydatne jeśli gracie online. Będziecie mogli swobodnie rozmawiać z innymi graczami i lepiej słyszeć co dzieje się w grze.

Dodatkowe ciekawe gadżety gamingowe do twojego komputera

Jeśli dużo gracie w tak zwane samochodówki, to warto uzbroić swój komputer w kierownicę. Najlepiej taką, na której będzie wyczuwalny opór podczas skręcania czy zderzeń. Odradzamy tanie produkty, które nawet w najmniejszym stopniu nie oddają przeciążeń. Naszym zdaniem warto wybierać kierownice, które są wyposażone w dźwignie zmiany biegów. To dodatkowy przydatny gadżet. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych są też dostępne fotele kubełkowe . Te doskonale uzupełniają kierownice. W połączeniu z nią pozwalają poczuć się przed komputerem prawie jak w samochodzie. Niektórzy gracze kupują też pady . Szczególnie przydatne w grach sportowych, takich jak na przykład Fifa czy Pro Evolution Soccer.

Pad dla gracza

Kolejny ciekawy i chyba najbardziej innowacyjny gadżet to okulary VR. Szczególnie przydatny w grach typu FPP, potocznie nazywanych strzelaninami. Bardzo dobrze oddają wirtualną rzeczywistość. Po ich założeniu możecie poczuć się jakbyście przenieśli się do świata z gry, w którą gracie. Trzeba pamiętać jednak o tym, żeby przy ich kupowaniu sprawdzić czy dana gra obsługuje taki gadżet. Kolejna kwestia to epilepsja. Jeśli chorujecie na padaczkę, to dla własnego zdrowia nie powinniście korzystać z okularów VR. Jeśli bardzo chcecie spróbować, to powinniście koniecznie skonsultować się z waszym lekarzem.

Jeżeli macie zamiar streamować swoje granie na Twitchu lub YouTubie to przyda wam się dobrej jakości kamerka internetowa. Do tego konieczny będzie program do przechwytywania obrazu z ekranu. Aby streamować musicie mieć też stabilne i szybkie łącze. Oczywiście można to robić przy pomocy sieci 4G czy 5G. Jednak zdecydowanie najlepiej sprawdza się światłowód. Jest najszybszy i najbardziej odporny na spadki transferu. Bez dobrego łącza stream będzie się zacinał i wieszał. Musicie o to zadbać. Sama kamerka to nie wszystko.

Czytaj dalej