Nowy mod do Dark Souls 3 wprowadza do gry olimpiadę

10 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Dark Souls
Źródło: pcgamer.com

Mod do Dark Souls 3 wprowadza Olimpiadę Lothric, duet zawodów sportowych obejmujących piłkę nożną na Archdragon Peak oraz śmiertelnie niebezpieczny tor przeszkód.

Sport jako nowość w Dark Souls 3

Najnowszy mod do Dark Souls 3 w ciekawy sposób urozmaica życie w królestwie Lordran, wprowadzając wydarzenie sportowe o nazwie Lothric Olympics. Mimo że Dark Souls 3 dopiero co obchodzi swoje piąte urodziny, wydaje się, że społeczność modderów wciąż jest pełna pomysłów na to, jak utrzymać grę w świeżości i ciekawości. Jednak w przeciwieństwie do wielu istniejących modów do Souls, Lothric Olympics jest prawdopodobnie najbardziej oddalony od tego, co deweloper FromSoftware miał na myśli, tworząc grę.

Wiele modów do Dark Souls 3 i innych gier z serii Souls koncentruje się na utrudnianiu rozgrywki. Przykładowo, wśród bardziej popularnych modów do tej serii znajdują się randomizery, które zamieniają miejscami wrogów, bossów i przedmioty. Inne mody znacznie zwiększają prędkość gry, nakładają na postacie dolegliwości statusowe po pokonaniu bossów lub usuwają limit na New Game, dzięki czemu gra staje się trudniejsza przy kolejnych przejściach. Oczywiście, wielu graczy zgodzi się, że jedną z mocnych stron serii jest to, jak zbalansowana jest podstawowa gra, ale te mody zostały szeroko przyjęte przez tych, którzy wymagają jeszcze bardziej miażdżącego poziomu trudności.

Dark Souls

Piłka nożna, tor przeszkód i wiele innych

Olimpiada Lothric umieszcza graczy na boisku do piłki nożnej zawieszonym wysoko nad Archdragon Peak lub na torze przeszkód wokół Osady Nieumarłych. W tej prowizorycznej grze w piłkę nożną, lekkie ataki graczy są zastąpione kopnięciem, którego używają do kopnięcia Skalnego Jaszczura do swojej bramki. Jeśli Skalna Jaszczurka lub gracz spadnie do poniższej przepaści, odradza się na środku boiska. Dla urozmaicenia, w tym trybie gry włączone są przyjacielskie strzały i ciosy w plecy, jednak zamordowanie przeciwnika z zimną krwią prawdopodobnie kwalifikuje się jako czerwona flaga.

W torze przeszkód Osada Nieumarłych jest usiana wszelkiego rodzaju pułapkami, wrogami i oszustwami. Mogą one być tak pasywne, jak Hollowy idealnie wtopione w otoczenie lub tak wstrząsające, jak upiór ciskający włóczniami w graczy, podczas gdy ich obciążenie jest sztucznie zwiększone do maksimum. Nie zabraknie również innych elementów toru przeszkód, takich jak gigantyczne korkociągi wystające ze ścian czy trujący gaz. W tym trybie gry włączony jest również przyjazny ogień, co oznacza, że gracze będą musieli radzić sobie z tym, co serwuje im przeciwnik. Jakby tego było mało, w tym trybie gry gracze otrzymują również nieskończoną ilość punktów skupienia.

Dark Souls

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Epic Games Store zdecydował się na zakup gry Fall Guys
Kiedy GTA 5 pojawi się na next-genach? Rockstar podał przybliżony termin
Epic Games Store rozdaje kolejne gry. Co w tym tygodniu będzie za darmo?

Czytaj dalej