Netflix przygotuje serial o Asteriksie i Obeliksie. To będzie hit!

4 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Premiery
Netflix
Źródło: Netflix

Netflix poinformował, że już za dwa lata będziecie mogli oglądać za pośrednictwem tej platformy nowe komiksowe ekranizacje. Mowa tutaj o serialu animowanym o przygodach Asteriksa i Obeliksa!

Dotychczas opowieści o Asteriksie i Obeliksie były dostępne jedynie w telewizji. Jak na razie nie oglądaliśmy na ten temat żadnego serialu, jednak wiele wskazuje, że w końcu to się zmieni. Netflix zaczął już prace nad pierwszym sezonem animowanej serii. Za reżyserię odpowiadać będzie twórca Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra czyli Alain Chabat.

Netflix ma bardzo ambitne plany

Netflix

Jak na razie Netflix nie zdradził zbyt wiele szczegółów na temat swojej nowej produkcji, jednak możemy być pewni, że pierwszy sezon będzie opowiadał o historii, która została przedstawiona w komiksie Walka wodzów z 1966 roku. Komiks ten doczekał się już częściowej ekranizacji w postaci filmi Wielka bitwa Asteriksa, a teraz przyjdzie czas na serial.

Serial będzie opowiadał o walce Rzymian z mieszkańcami wioski Asteriksa. Rzymianie pragną wykorzystać galijski zwyczaj, zwany walką wodzów, dzięki czemu wzywany wódz nie może odmówić udziału w pojedynku. W przypadku przegranej wóz musi przekazać władzę nad swoim plemieniem zwycięzcy.

Na serial będziemy musieli jeszcze trochę poczekać

Netflix

Nad serialem będzie pracować nie tylko wspomniany już przez nas wcześniej Alain Chabat, ale również Alain Goldman z Legende Films. Serial na ekranie pojawi się jednak dopiero w 2023 roku, bowiem prace nad produkcją dopiero się zaczęły. Mimo tego my i tak ostrzymy już sobie zęby i z niecierpliwością czekamy na pierwsze przecieki z planu filmowego!

Czytaj dalej