Najpopularniejsze aplikacje na Samsung Smart TV. Zobacz, co sprawdzić

23 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
Samsung
Źródło: Samsung

Z wielu przeprowadzonych badań jednoznacznie wykona, że telewizory Samsung są aktualnie najpopularniejszymi urządzeniami wyposażonymi w Smart TV w Polsce. Z jakich aplikacji najlepiej korzystać? Sprawdźcie sami!

Mieszkańcy naszego kraju bardzo chętnie korzystają z aplikacji, jakie są dostępne w Samsung Smart TV. Najczęściej korzystamy rzecz jasna ze znanych pozycji takich jak Netflix, YouTube, czy znane rodzime kanały jak Ipla czy Player.pl. Jak wynika z najnowszych badań ponad 10 milionów dorosłych Polaków z dostępem do internetu aktywnie korzysta z platformy SMART TV.

Samsung jest absolutnym liderem w Polsce, jeśli chodzi o sprzedaż telewizorów

Samsung Smart TV

W TOP 10 aplikacji, z których w 2020 roku najczęściej korzystaliśmy jest HBO GO, ipla, Netflix, Player.pl, Primera Divdeo, Spotify, Rakuten TV, TVN 24 GO, TVP VOD oraz YouTube. Obecnie aż 75 procent nowych telewizorów Samsung jest podłączonych do internetu, co znacząco wpłynęło na preferencje Polaków na wielu płaszczyznach.

Wśród dziesięciu najpopularniejszych aplikacji, jakie są dostępne na Samsung Smart TV zdecydowaną większość stanowią platformy, które umożliwiają nam oglądanie seriali, takie jak HBO GO, ipla, Netflix czy Player. Wyjątkiem jest aplikacja Spotify, która umożliwia nam słuchanie muzyki i podcastów.

Samsung to nie tylko Smart TV

Samsung Smart TV

Telewizory Samsung oprócz technologii Smart TV, imponują widzom również systemem Tizen, który jest jednym z najbardziej rozbudowanych systemów, umożliwiającym widzom przenoszenie się do filmowo-serialowego świata na własnych zasadach. Nowe telewizory Samsung, które ostatnio robią prawdziwą furorę na rynku, czyli NEO QLED i QLED umożliwiają sterowanie inteligentnymi domowymi urządzeniami za pośrednictwem aplikacji Smart Things.

W 2022 roku nastąpi zmiana standardu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej, o czym was informowaliśmy w osobnym newsie (TUTAJ). Dlatego też, jeśli zamierzacie niedługo wybrać nowy telewizor, miejcie pewność, że będzie on zgodny z nowym standardem odbioru. System DVB-T2 zagwarantuje wam bowiem najwyższą jakość obrazu, a chyba to właśnie to jest dla was najważniejsze, jeśli posiadacie telewizory z dużymi ekranami.

Czytaj dalej