Najbardziej bezużyteczna aplikacja mobilna [LISTA]

21 Marzec 2021 | Artur Kuśmierzak | Mobile
Najbardziej bezużyteczne aplikacje
Źródło: pixabay.com

Która aplikacja mobilna jest najbardziej bezużyteczna? Zastanawialiście się kiedyś, których apek mogłoby nie być w sklepie Apple Store czy Google Play. Wybraliśmy te najbardziej bezużyteczne.

Aplikacja mobilna, która nie działa

Jednym z przykładów takich apek są te imitujące wentylator. Ten kręci się na ekranie i wydaje dźwięk podobny do prawdziwego, ale na tym kończą się jego funkcje. Czy są na świecie ludzie, którzy ściągnęli tę aplikację w nadziei, że będzie ona działać? Jesteśmy w stanie się założyć, że tak. Co więcej, nie jest to jedyna taka aplikacja mobilna. Tego typu apek są pewnie tysiące. Skoro jest aplikacja, która symuluje wentylator chłodzący to musi też być... Wiecie co mamy na myśli? Oczywiście chodzi nam o aplikację o nazwie ,,Heater'', czyli grzejnik. Jak nie trudno się domyślić też nie działa.

Aplikacje na telefonKolejne przykłady takich aplikacji to programy nazywane jako ,,Useless button'' lub ,,Pointless button'', czyli w wolnym tłumaczeniu ,,bezużyteczny przycisk''. Na czym polega działanie takiej aplikacji? Ściągamy program, otwieramy go i od teraz możemy w nieskończoność wciskać przycisk, który nic nie zmienia. Na internetowych sklepach Google i iOS jest też mnóstwo aplikacji symulujących picie: coli, wody, oranżady czy innych napojów. Są zupełnie bezsensowne, ale może spodobają się niektórym dzieciom. Jedynie to je usprawiedliwa.

Kolejne równie dziwne aplikacje

Wymarzyłeś sobie aplikację symulującą świeczkę? Nie ma problemu! Jest ich całe mnóstwo. Są na rynku świeczki elektryczne, które z powodzeniem zastępują tradycyjne. Jednak aplikacja jest zupełnie nieprzydatna. Wśród najdziwniejszych apek znajdziecie również takie, które służą do gaszenia świeczek na urodzinowym torcie. Te podobno wykorzystują głośniki i nawet działają. Sami tego nie sprawdzaliśmy, ale na YouTubie są filmy pokazujące ludzi, którzy ich używają.

Na liście najbardziej bezużytecznych aplikacji nie mogło zabraknąć też apki imitującej maszynkę do golenia brody. Warto wspomnieć również o aplikacji do oświadczyn. Nie musicie kupować pierścionka. Wystarczy, że włączycie tę apkę i w odpowiedniej chwili pokażecie ją swojej wybrance. Na ekranie smartfona wyświetli się wirtualny pierścionek z pytaniem: ,,Czy wyjdziesz za mnie?''. Użycie takiej aplikacji może skończyć się dla was tragicznie. Lepiej nie próbujcie.

Korzystanie z aplikacji na smartfonie

W czołówce bezsensowych aplikacji jest jeszcze taka, która odpowiada tylko na jedno pytanie. Czy w miejscu, gdzie znajduje się obecnie użytkownik telefonu jest dzień czy noc? W tej kwestii polecamy bardziej rozbudowane apki informujące o pogodzie oraz wschodzie i zachodzie słońca. Można po prostu też wyjrzeć przez okno i samemu sprawdzić. No chyba, że jesteście w takiej sytuacji, że nie macie takiej możliwości. Wypada jeszcze wspomnieć o aplikacji, w której można podpalić papierosa wyświetlanego na ekranie smartfona przy pomocy wirtualnej zapałki i patrzeć jak się pali.

Czytaj dalej