Na orbicie powstanie innowacyjny hotel dla 400 osób. Robi wrażenie!

26 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Nauka
Hotel
Źródło: Hotel

Oglądaliście kiedyś filmy science-fiction i chcieliście się poczuć jak grający w nim aktorzy? Niedługo będziecie mieli taką szansę! Ostatnio poznaliśmy pierwszy projekt unikalnej stacji orbitalnej! Ten hotel zrobi wrażenie!

Firma Orbital Assembly Corp zaprezentowała niedawno swój projekt stacji orbitalnej, która ma nazywać się Stacja Voyager. Jej budowa ma rozpocząć się już w 2025 roku. W założeniu twórców ma to być pierwsza komercyjna stacja ze sztuczną grawitacją!

Hotel jakiego jeszcze nie było!

Hotel

Projekt stacji został już zaprezentowany podczas wirtualnego spotkania z udziałowcami, partnerami oraz inwestorami tej przyszłej stacji. Voyager Station ma być kosmicznym hotelem umieszczonym na niskiej orbicie okołoziemskiej. Goście tego hotelu będą odczuwali przyciąganie grawitacyjne porównywalne z tymi na Księżycu, a wszystko dzięki znanej z filmów sztucznej grawitacji wywoływanej przez siłę ośrodkową.

Orbital Assembly Corp to firma, która została założona w 2018 roku przez przedstawicieli Gateway Foundation, czyli organizacji, która ma w planach stać się absolutnym pionierem, jeśli chodzi o budowę stacji kosmicznych. Firma na początku swojej działalności planuje stworzyć stacje Voyager oraz Gateway.

W hotelu będzie nawet siłownia!

Hotel

Według projektu stacja ma być pierścieniem o średnicy nawet 200 metrów! Na pokładzie stacji będzie mogło przebywać na raz nawet 400 osób. Na pokładzie hotelu mają znaleźć się takie udogodnienia jak restauracje, punkty widokowe, biblitoeki oraz siłownie. Stacja ma zostać zbudowana przez specjalnie przeznaczonego do tego celu robota - Structure Truss Assembly Robot. Maszyna aktualnie przechodzi liczne testy w Kalifornii. Trzeba przyznać, że projekt robi wrażenie!

Czytaj dalej