Mniejsze studia nie próżnują! Premiery gier od małych wydawców 16-21.03

16 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
premiery gier 2021 steam rpg
Źródło: pixabay.com

Premiery gier od największych wydawców zawsze budzą sporo emocji i duże zainteresowanie. Dziś jednak przyjrzymy się nadchodzącym produkcjom od znacznie mniejszych producentów. Co ciekawego mają do zaoferowania?

X4: Cradle of Humanity – 16 marzec (PC)

X4: Cradle of Humanity to drugi duży dodatek do kosmicznego symulatora X4: Foundations. Podobnie jak w przypadku głównej gry, DLC zostało opracowane przez studio Egosoft, które odpowiada za wszystkie odsłony tego cyklu. Dzięki rozszerzeniu gracz może dowiedzieć się min. co działo się w Układzie Słonecznym przez kilkadziesiąt lat od zamknięcia bramy umożliwiającej skoki w nadprzestrzeń. Co więcej, w dramatycznych okolicznościach powraca dobrze znana frakcja gwiezdnych piratów.

X4 Cradle of Humanity gra wideo

The Outer Worlds: Murder on Eridanos – 17 marzec (PC / PS4 / XONE)

The Outer Worlds: Murder on Eridanos to drugie rozszerzenie do gry RPG The Outer Worlds. Fabuła rozszerzenia przedstawia ostatnią przygodę postaci znanej jako Halcyon Helen. Gra została opracowana przez autorów oryginalnej gry, czyli studio Obsidian Entertainment. Wydawcą jest Private Division.

The Outer Worlds Murder on Eridanos gra wideo

Endzone: A World Apart – 18 marzec (PC)

Endzone: A World Apart to strategia ekonomiczna osadzona w postapokaliptycznej wizji przyszłości. Gra należy do gatunku city builder i została opracowana przez niemieckie studio Gentlymad, znane m.in. z wyjątkowej gry logicznej In Between oraz trzeciej odsłony serii Pizza Connection. Po tym, jak w 2021 roku terroryści wysadzili reaktory jądrowe na całym świecie, ludzka cywilizacja rozpadła się. Przeżyli tylko nieliczni, ci, którym udało się dotrzeć do podziemnych schronów Endzone. Dopiero po 150 latach ludzkość odważyła się wyjść na powierzchnię odmieniona przez katastrofę nuklearną. Gracze wcielają się w rolę przywódcy ocalałych, a ich zadaniem jest stworzenie sprawnie funkcjonującej osady.

Endzone A World Apart gra wideo

Neurodeck: Psychological Dekcbuilder – 18 marzec (PC / Switch)

Neurodeck: Psychological Deckbuilder to gra karciana z elementami RPG, rozgrywająca się w ludzkiej podświadomości. Nie brakuje w niej walki z przeszłością i potworami inspirowanymi prawdziwymi fobiami. Gra jest efektem współpracy kilku niezależnych twórców indie w tym Tavrox Games, a za jej wydanie odpowiada studio Goblinz znane z premiery takich tytułów jak Sigma Theory czy Banners of Ruin.

Neurodeck Psychological Dekcbuilder gra wideo

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Najgłośniejsze premiery gier trzeciego tygodnia marca (15-21.03)
Najnowsze premiery gier na urządzenia mobilne (15-21.03)
Premiery seriali 2021. Co nowego w trzecim tygodniu marca?

Czytaj dalej