Oto najlżejszy laptop na świecie. Nie uwierzysz ile waży, to jest wręcz niewiarygodne

29 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Sprzęt
HP
Źródło: HP

W przyszłym miesiącu HP rozpocznie sprzedaż swojego najlżejszego laptopa konsumenckiego. Pavilion Aero 13 - bo tak nazywać będzie się to urządzenie, będzie najprawdopodobniej jednym z najlżejszych (o ile nie najlżejszym) laptopem na świecie. A na pewno w portfolio marki HP.

Nadchodzący produkt waży zaskakująco mało, bowiem poniżej 1 kilograma, a dokładnie 987 gramów (2,2 funta), bez względu na konfigurację, chociaż masa będzie się różnić w zależności od modelu. Firma HP osiągnęła tak niską wagę, stosując obudowę z aluminium magnezowego w górnej oraz dolnej części obudowy i klawiaturze laptopa.

Oto najlżejszy laptop na świecie. Nie uwierzysz ile waży, to jest wręcz niewiarygodne

Laptop z systemem Windows 10 będzie dostępny od 749 USD czyli w przeliczeniu około 2845 zł. Sercem Pawilon HP Aero 13 są mobilne procesory AMD Ryzen 5000, aż do Ryzen 7 5800U. Ten ostatni oprócz wbudowanego procesora graficznego Radeon ma osiem rdzeni i będzie zdecydowanie najlepszym wyborem dla wszystkich tych osób, które pracują na wymagających programach. Laptop jest również pierwszym HP, w którym zastosowano 13,3-calowy ekran o proporcjach 16:10 — zamiast 16:9 — co daje jego użytkownikowi jeszcze więcej pionowej przestrzeni do pracy. Firma zmniejszyła również ramki wokół ekranu, aby uzyskać 90% stosunek ekranu do obudowy, najwyższy w historii laptopa Pavilion.

Oto najlżejszy laptop na świecie. Nie uwierzysz ile waży, to jest wręcz niewiarygodne


Inne funkcje obejmują Wi-Fi 6 , do 10,5 godziny pracy na baterii oraz opcję dla ekranu o rozdzielczości 2,5K (2560 na 1600) pikseli lub panelu 1920 na 1200 pikseli. Produkt będzie dostępny w czterech kolorach: Pale Rose Gold, Warm Gold, Ceramic White oraz Natural Silver. Firma zamierza rozpocząć sprzedaż Pavilion Aero 13 na HP.com w lipcu. Według HP na laptopie będzie można również uruchomić system Windows 11, który podobno pojawi się jako bezpłatna aktualizacja jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej