Oferta Microsoftu na pełny zwrot pieniędzy za Cyberpunk 2077 kończy się 6 lipca

26 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gry
Cyberpunk 2077
Źródło: CD Projekt Red

Niespełna dwa tygodnie po katastrofalnej grudniowej premierze Cyberpunk 2077 Microsoft zaczął oferować pełne zwroty pieniędzy graczom, którzy nie byli zadowoleni z finalnej wersji produktu. Gigant z Redmond ogłosił ostatnio, że pełne zwroty nie będą jednak możliwe po 6 lipca br.

Firma Microsoft zamierza zakończyć politykę oferowania pełnych zwrotów pieniędzy graczom, którzy kupili Cyberpunk 2077 w sklepie Microsoft Store. Zły stan Cyberpunk 2077 w dniu premiery spowodował, że jako pierwsze Sony usunęło grę z PlayStation Store, ale Microsoft zdecydował się na inne podejście. Cyfrowa wersja gry pozostała w sprzedaży, a każdemu, kto ją kupi, zaoferowano pełny zwrot pieniędzy, jeśli był w trakcie jej "ogrywania" niezadowolony. W tym czasie Microsoft powiedział, że polityka będzie obowiązywać do odwołania, ale jak donosi PC Gamer, tak będzie tylko do 6 lipca br.

Cyberpunk 2077

Zmiana została potwierdzona w tweecie przez konto Xbox Support , w którym czytamy: „6 lipca wrócimy do naszej standardowej polityki zwrotu pieniędzy za Cyberpunk 2077, zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących zakupów”. Standardowe zasady zwrotu obejmują określone kryteria, takie jak: czas od momentu zakupienia gry, tego jak długo gra była dostępna do zakupu, i jak długo gracze grali wcześniej z jednoczesną prośbą o zwrot pieniędzy.

Deweloper CD Projekt Red ciężko pracował, aby naprawić wszystkie błędy i problemy z wydajnością w grze. Wydana pod koniec marca łatka 1.2 zawierała znaczące usprawnienia, a na początku tego tygodnia Sony ponownie rozpoczęło sprzedaż gry w PlayStation Store (przy czym nie poleca grania w nią posiadaczom "zwykłego" PS4). Teraz Microsoft jest wyraźnie przekonany, że gra jest wystarczająco stabilna, aby można było w nią grać bez zbyt wielu problemów.

Czytaj dalej