Microsoft wprowadza naklejki „Zaprojektowane dla konsoli Xbox” na monitory do gier i telewizory

25 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gry
Microsoft
Źródło: Microsoft

Jeśli chcesz mieć najlepszy wyświetlacz dla konsoli Xbox Series X , firma Microsoft ma kilka zaleceń, porad i propozycji. Dzięki nim wyciągniesz ze swojej konsoli maximum, a efekty wizualne będą nieporównywalnie lepsze od tego, czego gracze doświadczali dotychczas.

Microsoft wprowadza naklejkę na wybranych monitorach i telewizorach, która poinformuje Cię, że produkty zostały zoptymalizowane pod kątem najnowszej konsoli Xbox. „Dzięki niesamowitym możliwościom wizualnym konsoli Xbox Series X/S i nowym funkcjom wyświetlania, które należy wziąć pod uwagę, takim jak HDR, 4K przy 120 Hz i zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), chcemy pomóc fanom konsoli Xbox znaleźć idealny monitor do preferowanych wrażenia z gier”. - powiedzieli przedstawiciele firmy.

Pierwsza partia wyświetlaczy będzie pochodzić od firm Acer, Asus i Phillips, które od dwóch lat pracują nad przygotowaniem produktów na konsole Xbox Series X i S. Naklejka na produktach będzie zawierać informację „Sprzęt optymalny z konsolami Xbox”. Wyświetlacze te wyróżniają się rozdzielczością 4K pikseli i częstotliwością odświeżania 120 Hz dzięki złączu HDMI 2.1, które można podłączyć do konsoli. Będą również obsługiwać technologię AMD FreeSync Premium Pro, która ma zapewnić jeszcze płynniejszą i bezproblemową rozrywkę.

Xbox

Pierwszym produktem idealnie współgrającym z konsolami Xbox jest Philips Momentum 559M1RYV, 55-calowy telewizor z soundbarem. Będzie sprzedawany w sprzedaży detalicznej za 1599 dolarów i pojawi się na rynku już tego lata. Według Microsoftu TV posiada dedykowany tryb obrazu Xbox. Wyświetlacz ma również certyfikowaną przez Vesa gamę kolorów HDR1000. Drugim produktem jest Asus Strix Xbox Edition Gaming Monitor XG43UQ, to z kolei dość duży, bo aż 43-calowy monitor z HDR1000. Pojawi się w październiku, ale jego ceny nie zostały jeszcze ogłoszone.

Konsole serii Xbox Series X i S są wyposażone w dwumetrowy kabel HDMI 2., który można podłączyć do wyświetlaczy, aby włączyć częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Ale jeśli będziemy potrzebować dłuższego przewodu, to nie będzie z tym żadnego problemu. Microsoft zapewnia, że partnerzy firmy pracują nad specjalnymi, certyfikowanymi kablami HDMI 2.1, które będą miały długość nawet 10 metrów.

Czytaj dalej