To najlepsze ścieżki dźwiękowe z gier. Pomogą Ci w nauce i pracy

24 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gry
Zelda: Ocarina of Time
Źródło: Zelda: Ocarina of Time

Praca w ciszy może być trudna, ale znalezienie muzyki, która nie odciągnie Cię od zadań wymagających dużej koncentracji, takich jak pisanie, jest również sporym wyzwaniem. Okazuje się jednak, że melodie z gier wideo mogą być idealnym podkładem muzycznym, gdy trzeba się skupić. I piszemy to zupełnie poważnie.

Jak wskazuje ten post na Reddicie , muzyka do gier wideo jest zwykle instrumentalna, więc jest mniej nachalna i co najważniejsze specjalnie skomponowana, aby zapewnić Ci koncentrację i motywację. Możesz podchodzić do tego sceptycznie, jeśli nie grasz w gry, ale zapewniamy cię, że muzyka z gier to coś więcej niż bezsensowne piski jak te rodem z gier na 8-bitowe konsole.

Ten segment radiowy NPR z 2014 r. wyjaśnia, że ​​kompozytorzy gier wideo są często klasycznie wykształconymi muzykami, którzy stosują w swojej pracy te same techniki, co każdy kompozytor klasyczny.

Bastion

Dla tak długoletniego gracza jak ja nie jest to zaskakujące — często słucham ścieżek dźwiękowych z gier podczas pracy. Jednak szczerze powiedziawszy, jako nowicjusz, znalezienie dobrej ścieżki dźwiękowej do koncentracji będzie trudne - istnieją tysiące gier i jeśli nie masz już listy ulubionych, brnięcie w świat muzyki z gier wideo może być przytłaczające.

Aby oszczędzić Wam wysiłku, przygotowaliśmy listę 10 ulubionych ścieżek dźwiękowych z gier wideo, których możesz słuchać, kiedy piszesz, uczysz się, rysujesz, oraz robisz wszystko to, co wymaga wzmożonej koncentracji. Gotowi? No to jedziemy!

10. Umurangi Generation
9. Metroid Prime
8. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
7. Final Fantasy VII
6. Bastion
5. DOOM (2016)
4. Persona 5
3. Chrono Trigger
2. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
1. Crypt of the Necrodancer

Czytaj dalej