To najbardziej zaawansowana mysz komputerowa na świecie! Czy wyznaczy nowe sntandardy?

22 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gadżety
Pero
Źródło: Pero

Ludzie z roku na rok spędzają przed komputerami coraz więcej czasu. Nic więc dziwnego, że firmy zajmujące się produkcją urządzeń peryferyjnych starają się nam regularnie dostarczać innowacyjne produkty, które w założeniu mają ułatwiać pracę. Niewątpliwie takim właśnie gadżetem jest Pero - myszka, która raz na zawsze zmienić ma sposób korzystania z komputera.

Większość ludzi jest już przyzwyczajona do używania standardowej myszy komputerowej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że regularne korzystanie z myszki może prowadzić do poważnych schorzeń. Zaczyna się niewinnie - od bólu związanego z utrzymywaniem dłoni przez dłuższy czas w jednej pozycji. Z czasem pojawia się również nocne drętwienie ręki. Ignorowanie tych dolegliwości może zakończyć się zanikiem mięśni i znacznym zmniejszeniem sprawności manualnych. Dlatego właśnie pracownicy biurowi i wszyscy ci, którzy na co dzień spędzają kilka godzin przed monitorem, powinni rozważyć zakup myszy Pero Wearable Mouse.

Pero Wearable Mouse to świetna alternatywa dla standardowej myszy. To kontroler do noszenia na ręce, który idealnie sprawdzi się podczas pracy nie tylko na komputerze, ale również z innymi urządzeniami "inteligentnymi" jak np. okulary VR. Jak to działa? To proste. Pero Wearable Mouse zamienia gesty rąk w konfigurowalne dane wejściowe dla komputera lub jakiegokolwiek innego urządzenia, z którym może się komunikować.

Myszka została zaprojektowana jak pasek, który nosi się wokół dłoni. Dzięki specjalnej technologii może przekształcić proste ruchy rąk w polecenia czy makra, które następnie zostaną wprowadzone na ekranie laptopa lub urządzenia inteligentnego. Co jednak najciekawsze, urządzenie można dowolnie personalizować i dostosować do indywidualnych potrzeb.

Gryzoń Pero Wearable Mouse jest wyposażony w algorytm wykrywania gestów, który analizuje ruch grzbietu dłoni. Od spodu paska dołączony jest z kolei panel dotykowy, który wyczuwa nacisk każdego palca. Na tej podstawie użytkownik może zaprogramować niemal niezliczoną liczbę gestów, które następnie zostaną zamienione w polecenia dla urządzenia, z którym jest aktualnie połączony.

Pero Wearable Mouse została opracowana dzięki pomyślnie przeprowadzonej kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Jej cena w sprzedaży detalicznej nie powinna przekroczyć 130 USD, czyli w przeliczeniu około 500 zł.

Czytaj dalej