Jest nowy zwiastun Diablo 2 Resurrected. Blizzard podał też datę premiery!

18 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gry
Blizzard
Źródło: Blizzard

W oczekiwaniu na czwartą odsłonę najbardziej kultowego hack'and'slash'a w historii gier komputerowych, Blizzard zaserwuje graczom jeszcze dwie gry z uniwersum Diablo. Szczerze powiedziawszy, na obydwie nie możemy już się doczekać.

Zarówno opracowywane wspólnie przez Blizzard Entertainment i chińską firmę NetEase na urządzenia z systemami Android i iOS Diablo Immortal, jak również zremasterowane Diablo 2 na PC to tytuły, na które wszyscy fani serii diablo czekają z utęsknieniem. I nie ma się co im dziwić. Mobilne Diablo Immortal wniesie zapewne do tego cyklu sporo świeżości, a co więcej wszystkie znaki na niebie i ziemi (gameplaye) wskazują na to, że gra będzie stała na bardzo wysokim poziomie. Mało tego, będziemy mogli zagrać w nią dosłownie wszędzie - podczas przerwy w lekcjach czy pracy, w autobusie, na plaży i wszędzie tam, gdzie po prostu będziemy mieli na to ochotę.

Nie inaczej jest w przypadku remastera kultowego już Diablo 2. Wydana w 29 czerwca 2000 roku kontynuacja Diablo, wyprodukowana przez Blizzard North i wydana przez Blizzard Entertainment, do tej pory uznawana jest za tę grę typu hack and slash, która wyznaczyła standardy dla kolejnych tego typu produkcji. Odświeżona odsłona Diablo 2 jeszcze raz pozwoli graczom przeżyć niesamowite przygody w czterech zróżnicowanych pod wieloma względami aktach.

Tym razem jednak będziemy bawić się przy mocno odświeżonej oprawie graficznej i ulepszonym systemie gry wieloosobowej. Co jednak najważniejsze, w grze nie zmieni się to, za co wszyscy pokochali Diablo 2 od samego początku - system generowania przedmiotów i ich statystyk, oraz balans rozgrywki. Kilka dni temu do sieci trafił nowy zwiastun Diablo 2 Ressurected przepleciony z kolejnym pokazem rozgrywki. Wygląda to obłędnie i cicho przyznajemy, że nie możemy już się doczekać.

Premiera Diablo 2 Ressurected będzie miała miejsce 23 września 2021 roku. Produkcja ukaże się na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch. Datę premiery Diablo 2 Ressurected ujawniono podczas Xbox & Bethesda Games Showcase na nowym zwiastunie gry.

Czytaj dalej