Epic Games Store znowu znowu ma gest. Dwie gry do ściągnięcia za darmo!

18 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gry
Epick Games Store
Źródło: Epick Games Store

Epic Games Store przyzwyczaił już graczy do tego, że co tydzień udostępnia na swojej platformie darmową grę. W tym tygodniu gracze posiadający tam konto będą mogli wzbogacić swoją bibliotekę tytułów aż o 2 pozycje.

Pierwsza z dwóch darmowych gier przewidzianych na ten tydzień to doskonale przyjęty przez graczy Overcooked! 2 z 2018 roku. Druga odsłona serii Overcooked kolejny raz zabiera nas do Cebulowego Królestwa, które wcześniej ocaliliśmy przed nadciągającą zagładą. Teraz musimy sprostać nowemu niebezpieczeństwu - Unbread - czyli "armii nieumarłego chleba", która zawitała do świata za sprawą nierozsądnej lektury mistycznej księgi Necronomnomicon przez Cebulowego Króla.

Żeby uratować świat przed chlebem zombi, musimy zmierzyć się z serią kulinarnych wyzwań i nakarmić wygłodniałe potwory. Nie jest jednak łatwo, ponieważ przyjdzie nam gotować dosłownie wszędzie - w kopalni, szkole czarodziejów, na tratwie, a nawet... w ogromnym balonie. Fabuła w Overcooked! 2 to jednak sprawa drugorzędna. Największą frajdę dają wyzwania stawiane przed graczami, a tych jest całe mnóstwo!

Przygotowując posiłki dla naszych klientów stajemy przed wieloma wyzwaniami i jesteśmy zmuszeni działać pod olbrzymią presją - niemal jak w prawdziwej restauracji. Musimy trzymać się ściśle podanych receptur, dostarczać składniki w odpowiedniej kolejności i przygotowywać dania wedle ściśle określonych przepisów. Co jednak najfajniejsze, rozgrywka narzuca spore tempo, wymagając szybkich i precyzyjnych działań, by dostarczyć dobrze przygotowane danie zanim skończy się cierpliwość naszych gości.

Kolejną propozycją, którą uraczyło nas Epic Games Store w tym tygodniu to Hell is Other Demons. To bardzo ciekawa i klimatyczna platformowa strzelanka akcji z elementami roguelike. W trakcie naszej przygody poznajemy bogaty, ręcznie stworzony świat pełen demonów, doprowadzonych do granic praw fizyki walk bossów i mocnych synthwave'owych beatów.

Za prostą formą arcade’owego shootera stoi tutaj bardzo wciągająca historia. Na dnie wszechświata wybucha wojna domowa między demonami, którą ruch oporu niestety przegrywa. Bliżej nieokreślone imperium niezbyt grzecznie obchodzi się z oponentami i resztą ocalałej populacji. Nasz przywrócony do życia protagonista, jako ostatnia deska ratunku rebeliantów, rusza do samotnej walki z najeźdźcą. Dla fanów mrocznych klimatów i oldschoolowej oprawy audiowizualnej jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa.

Overcooked! 2 i Hell is Other Demons dostępne są za darmo do 24 czerwca do godziny 17:00 naszego czasu. Jedyny wymóg do posiadanie konta na Epic Games Store i przypisanie do niego wybranej z gier (lub obydwu) w określonym terminie.

Czytaj dalej