Nintendo pokazało gameplay z Zelda: Breath of the Wild 2. Będą nowe mechaniki!

16 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gry
Zelda: Breath of the Wild 2
Źródło: Nintendo

Zelda: Breath of The Wild to z pewnością jedna z najlepiej przemyślanych i skonstruowanych gier w historii. Teraz wszyscy Fani Nintendo i przygód Linka mogą powoli zacierać ręce - kultowy tytuł nareszcie doczeka się swojej kontynuacji.

Muszę przyznać, że sam spędziłem z Zelda: Breath of the Wild ponad 300 godzin, a po pokonaniu ostatniego bossa strasznie żałowałem, że moja przygoda z tym tytułem dobiegła końca. Ta gra miała w sobie dosłownie wszystko, aby już w dniu premiery osiągnąć status kultowej.

Zapierający dech w piersi, wspaniały i otwarty świat, niesamowicie intuicyjna mechanika rozrywki, 100 napakowanych zagadkami świątyń, szeroki wachlarz broni, ubrań, zbroi i przede wszystkim to, co w grach kochamy najbardziej - niepowtarzalny klimat. Każdy kto miał okazję ograć ten tytuł doskonale wie, że jest to gra, dla której warto kupić Nintendo Switch - nie na odwrót. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu gracze liczyli na to, że Nintendo sprosta zadaniu i w końcu odda w ich ręce Zelda: Breath of the Wild 2. Tak też się stanie!

Na targach E3 rzutem na taśmę zaprezentowano krótki gameplay, pokazujący kilka nowości, których doświadczymy po długo oczekiwanym powrocie do królestwa Hyrule. Nasz protagonista dostanie kilka nowych mocy - Link będzie mógł nawet... przenikać przez skały, co wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dodatkowo w świecie pojawią się latające wyspy, które przyjdzie nam oczywiście eksplorować. Gra ukaże się na Nintendo Switch w 2022 roku. "Czerwoni" nie podali jednak konkretnej daty ani chociażby miesiąca premiery.

Niestety dla fanów japońskiej marki, podczas przeszło 40-minutowej konferencji, oprócz Zelda: Breath of the Wild 2, Nintendo nie pokazało kompletnie niczego ciekawego. Zapowiedziano wprawdzie nowości takie jak Metroid Dread, Marvel’sGuardians of the Galaxy, Assassin's Creed Odyssey, Control, Hitman 3 i Resident Evil 7 Biohazard, ale mamy nieodparte wrażenie, że to wszystko już gdzieś było. Pozostaje zatem czekać na kolejne konferencje z nadzieją, że dostaniemy nie tylko nowe, ciekawe gry, ale też w końcu zaprezentowana zostanie konsola Nintendo Switch Pro.

Czytaj dalej