Nowe wieści o stanie zdrowia Christiana Eriksena. "Będzie żył, ale jest też zła wiadomość"

13 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Internet
Christian Eriksen
Źródło: Friedemann Vogel / AP

Aspekt sportowy wczorajszego meczu pomiędzy Danią i Finlandią (0-1) w ramach Euro 2021 zszedł zdecydowanie na drugi plan po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w 43 minucie spotkania. Christian Eriksen nagle przewrócił się na boisko bez kontaktu z piłką i musiał być reanimowany.  

Przeprowadzona na boisku najpierw przez kapitana reprezentacji Danii Simona Kjaera, a następnie zespół ratowniczy resuscytacja krążeniowo-oddechowa na szczęście przyniosła skutek. Na zdjęciu jednego z fotografów, które obiegło Internet widać nawet jak Eriksen podniósł na noszach rękę, mając przy tym otwarte oczy. Jak później przekazano, 29-latek miał zawał serca.

Christian Eriksen nadal przebywa w szpitalu w Kopenhadze, gdzie w najbliższych dniach przejdzie szereg badań pod okiem najlepszych specjalistów. Zawodnik Interu Mediolan dziś rano wysłał nawet za pośrednictwem aplikacji Whatsapp dość lakoniczną wiadomość do swoich klubowych kolegów -"Czuję się świetnie". Lekarze jednak mają spore wątpliwości, czy Eriksen będzie mógł wrócić do profesjonalnej piłki.

Friedemann Vogel / AP

Profesor kardiologii sportowej na Uniwersytecie Świętego Jerzego w Londynie i jednocześnie były lekarz klubowy Eriksena Sanjay Sharma powiedział, że piłkarz nie miał wcześnie problemów z sercem. Dodał przy tym, że zatrzymanie akcji serca przekreśla jego zdaniem powrót Eriksena do profesjonalnego grania w piłkę.

Dobra wiadomość jest taka, że będzie żył, ale zła, że zbliża się do końca swojej kariery. Czy zagra jeszcze jakiś profesjonalny mecz? Nie umiem tego orzec. Niemniej jednak na Wyspach na pewno by już nie zagrał. Jesteśmy bardzo zasadniczy w tym względzie. Nie owijając w bawełnę: on dziś umarł. Na kilka minut, ale umarł. Czy znajdzie się jakiś zawodowy lekarz, który pozwoli mu umrzeć jeszcze raz? Odpowiedź brzmi nie. - powiedział Sanjay Sharma

Christian Eriksen jest pomocnikiem, ma 29 lat i od ponad roku gra w Interze. Z mediolańskim klubem wywalczył mistrzostwo Włoch. Wcześniej był filarem składu Tottenhamu. Z londyńskim klubem zagrał w 2019 roku w finale Champions League. Wcześniej występował w barwach Ajaksu.

Czytaj dalej