Nadchodzi smartwatch od Facebooka! Na rynek trafi w przyszłym roku

12 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gadżety
Facebook Smartwatch
Źródło: https://itigic.com/

Według doniesień portalu The Verge, Facebook przymierza się do wypuszczenia na rynek swojego autorskiego smartwatcha. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, urządzenie trafi do sprzedaży latem 2022 roku.

Facebook to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie. Było więc do przewidzenia, że prędzej czy później Mark Zuckenberg będzie chciał skupić się nie tylko na udoskonalaniu swojego autorskiego portalu, ale również zacznie kierować moce przerobowe na tory sprzętowe. Ten moment najwyraźniej właśnie nadszedł.

Pierwszy smartwatch spod szyldu Facebooka to według przecieków urządzenie wyposażone w wyświetlacz z dwoma aparatami, które można odłączyć od nadgarstka, aby robić zdjęcia i filmy. Zarejestrowane w ten sposób materiały można będzie udostępniać w pakiecie aplikacji Facebooka - w tym na Instagramie. Kamera z przodu wyświetlacza zegarka służyć ma głównie do wideorozmów, podczas gdy kamera 1080p z automatycznym ustawianiem ostrości z tyłu może służyć do przechwytywania materiału filmowego po odłączeniu od koperty smartwatcha.

Facebook Smartwatch

Co jednak najciekawsze, Facebook podobno rozpoczął już rozmowy z kilkoma firmami, których zadaniem będzie dostarczenie rozmaitych akcesoriów do smartwatcha. Chodzi o to, by zachęcić posiadaczy zegarka do korzystania z niego w sposób, w jaki używa się obecnie smartfonów. Jest to część planu dyrektora generalnego Facebooka Marka Zuckerberga, w którym chodzi o wyprodukowanie możliwie jak największej liczby urządzeń konsumenckich, które pomijane są przez Apple i Google - dwóch dominujących twórców platform telefonii komórkowej, które w dużej mierze kontrolują zdolność Facebooka do docierania do ludzi.

W przyszłych wersjach zegarka Facebook planuje, że będzie on służył jako kluczowe urządzenie wejściowe dla planowanych przez firmę okularów rozszerzonej rzeczywistości , które według Zuckerberga pewnego dnia będą tak samo powszechne jak dzisiaj telefony komórkowe. Firma planuje wykorzystać do tego technologię nabytą od CTRL-labs - startupu, który zademonstrował opaski zdolne do kontrolowania komputera za pomocą ruchów nadgarstka. Według nieoficjalnych doniesień Facebook zamierza wypuścić pierwszą wersję zegarka latem 2022 roku i już pracuje nad drugą i trzecią generacją na kolejne lata. Cena smartwatcha w dniu premiery ma wynieść 400 dolarów, czyli w przeliczeniu około 1500 zł.

Czytaj dalej