Zaktualizowany Game Boy? Ta konsolka to powrót do dzieciństwa

11 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gadżety
Analogue Pocket
Źródło: Analogue Pocket

Gry retro wracają w ostatnich latach do łask. Ich trwały urok sprawia, że ​​są interesujące nawet dla współczesnych młodych ludzi. Większość dzisiejszych graczy doświadczyła ich dzięki emulatorom PC, ale inni gracze wciąż tęsknią za przenośnymi konsolami, na których można ogrywać kultowe tytuły. Niestety te gadżety stają się coraz trudniejsze do zdobycia. To ma się jednak już wkrótce zmienić, dzięki Analogue Pocket.

Nowy Game Boy? No prawie

Analogue Pocket to nowoczesne spojrzenie na bardzo popularną niegdyś przenośną konsolę do gier - Nintendo Game Boy. Ten ciekawy projekt, bardzo przypomina klasyczny handheld opracowany w latach '90 przez Japończyków. Można w sumie nawet uznać, że to taki zaktualizowany Game Boy. Bo taki właśnie jest na pierwszy rzut oka Analogue Pocket.

Kieszonkowa konsolka posiada 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz LCD o 10-krotnie większej rozdzielczości od tej, z którą mamy do czynienia w klasycznym Game Boyu. Nowe urządzenie przenośne do gier jest zgodne z ponad 2780 grami z bibliotek Game Boy, Game Color i Game Boy Advance. Co więcej, może również na nim zagrać w gry z platform takich jak Sega Game Gear, Neo Geo Pocket Color i Atari Lynx. Będzie to jednak wymagało odpowiednich adapterów do kartridży (będą sprzedawane osobno).

Analogue Pocket

Co jednak najciekawsze, Analogue Pocket nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie do gier - może również służyć jako przenośny syntezator i sekwencer do tworzenia muzyki cyfrowej. Jest wyposażony w cyfrową stację roboczą audio o nazwie Nanoloop. Ta aplikacja pozwoli użytkownikom dowolnie kształtować lub przekształcać dźwięki. Coś nam się wydaje, że nawet twórcy muzyki cyfrowej pokochaliby Analogue Pocket z powodu tej funkcji.

Konsola pozwala również użytkownikom na kilka różnych sposobów korzystania z gier. Współpracuje ze stacją analogową, która pozwala graczom na zabawę na ekranie telewizora - zupełnie jak Nintendo Switch. Jeśli to nadal zbyt mało, to Analogue Pocket może również sprawić, że każdy może stać się... twórcą gier. Dzięki zaimplementowanemu do konsoli oprogramowaniu, użytkownik będzie mógł tworzyć gry, a następnie je testować.

Analogue Pocket

Analogue Pocket jest wyposażony w baterię litowo-jonową 4300 mAh, która pozwala na nieprzerwaną zabawę od 6 do nawet 10 godzin. Urządzenie jest ładowane przez złącze USB-C. Cena konsoli ma wynosi 199 dolarów

Czytaj dalej