Sterylizator UV Samsung ITFIT powoli staje się hitem. I jakoś nas to nie dziwi

10 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gadżety
Sterylizator Samsung
Źródło: Samsung

W trakcie pandemii dezynfekcja dosłownie wszystkiego, stała się bardzo powszechną praktyką. Nie od dziś przecież wiadomo, że regularne dbanie o czystość przedmiotów, z których na co dzień korzystamy zapobiega rozprzestrzenianiu się wielu drobnoustrojów, w tym, także koronawirusa SARS-CoV-2. Samsung postanowił więc nam w tym pomóc.

Każdego dnia dotykamy od kilkunastu, do kilkudziesięciu tysięcy razy różnych rzeczy, z którymi kontakt mieli inni ludzie przed nami. Wystarczy pomyśleć tylko o produktach na półkach sklepowych, bankomatach, pieniądzach, poręczach, klamkach, panelach do sterowania windą, pistoletach na stacjach benzynowych i innych przedmiotach z którymi stykamy się na co dzień, by uzmysłowić sobie skalę tego zjawiska. Oczywiście to nie od nas zależy, czy wszystko o czym wspomnieliśmy będzie dezynfekowane na bieżąco (o ile w ogóle będzie).

Możemy jednak zadbać o nasze gadżety i rzeczy z których korzystamy na co dzień, żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się wielu drobnoustrojów, bakterii, wirusów czy zarazków. Wystarczy zaopatrzyć się w porządny sterylizator - chociażby taki, jaki w ostatnim czasie zaproponowali Koreańczycy. UV ITFIT firmy Samsung z bezprzewodowym ładowaniem, to w dzisiejszych czasach rzecz, która bez wątpienia warta jest uwagi.

Sterylizator Samsung

To niepozorne pudełko pozwala sterylizować telefon i inne przenośne gadżety, aby były wolne od zarazków. Weźmy pod lupę np. nasz smartfon. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jedno z tych urządzeń, którego dotykamy zdecydowanie najczęściej w ciągu dnia. Mało kto również wie, że codziennie na ekranie naszego smartfonu gromadzi się kilka milionów szkodliwych patogenów, które w każdej chwili mogą wywołać u nas mniej lub bardziej poważną chorobę. Sterylizator UV ITFIT firmy Samsung wykorzystuje światło UV-C do zabijania szkodliwych patogenów, takich jak np. E. coli, Staphylococcus i Candida albicans, które mogą rozwijać się na zanieczyszczonych powierzchniach gadżetów.

Sterylizator Samsung

Co jednak najciekawsze, skuteczność urządzenia jest fenomenalna. UV ITFIT eliminuje aż 99% całego niewidzialnego ustrojstwa, którego chcemy uniknąć. Wystarczy na 10 minut włożyć do niego smartfon, smartwatch, pilot do telewizora, drobną biżuterię, słuchawki, okulary itp., a następnie pozwolić mu działać. Aby sterylizacja była skuteczniejsza, można odwrócić przedmiot, aby sterylizować go również z drugiej strony.

Samsung ITFIT UV obsługuje ładowanie bezprzewodowe Qi, dzięki czemu można ładować urządzenie podczas jego sterylizacji (o ile jego konstrukcja na to pozwala). Jeśli chodzi o ten ostatni aspekt, jest kompatybilny z większością smartfonów z systemem iOS i Android, które obsługują ładowanie bezprzewodowe. Urządzenie łączy się z zasilaczem przez port USB typu C, waży zaledwie 369 gramów, dzięki czemu można go wygodnie zabrać ze sobą w każdą podróż. Cena tego jakże przydatnego "bajeru" wynosi w Polsce około 130 zł.

Czytaj dalej