1000-konne silniki odrzutowe na ręce. To najbardziej niesamowity wynalazek XXI wieku!

4 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Nauka
Gravity JET-SUIT
Źródło: YouTube

Zatłoczone miasta, problemy z miejscami parkingowymi, korki na autostradach i dziesiątki tysięcy wypadków samochodowych dziennie. A co jeśliby zostawić to wszystko w tyle i zacząć… latać? Brzmi absurdalnie? Nie do końca, poznajcie „odrzutowe ręce”!

Nie tylko popularna oranżada doda ci skrzydeł!

Jak się okazuje – latanie wcale nie musi być skomplikowane. Dzięki bogatej historii rodzinnej w lotnictwie, były handlowiec naftowy i rezerwista Royal Marines – Richard Browning, założył pionierską firmę Aeronautical Innovation – Gravity Industries. Założona w marcu 2017 roku firma miała od samego początku tylko jeden cel – wprowadzić lot człowieka w zupełnie inny wymiar. Wszystko wskazuje na to, że cel ten został w końcu osiągnięty!

Tak oto powstał pierwszy kombinezon o roboczej nazwie JET-SUIT, wyposażony w mocowane na rękach silniki odrzutowe, które łącznie generują 1000 KM. Taki zestaw w połączeniu z naturalną równowagą i balansem człowieka pozwala na szybowanie nad ziemią niczym Ironman!

Zespół Gravity z siedzibą w Wielkiej Brytanii przeprowadził do tej pory ponad 100 imprez lotniczych w 30 krajach z użyciem swojego innowacyjnego wynalazku. I o ile sam projekt jest absolutnie doskonały i nowatorski, istnieje jeden poważny problem. Przepisy żadnego kraju na świecie nie mają odpowiednich regulacji, jeśli chodzi o używanie tego typu sprzętu. Zatem jeśli w ogóle JET-SUIT trafi na rynek, przyjdzie nam z pewnością na ten moment jeszcze trochę poczekać.

„Razem z moim zespołem realizujemy wizję, aby Gravity stało się światowej klasy pionierem w inżynierii lotniczej. Rzucimy wyzwanie granicom w lotnictwie i będziemy inspirować kolejne pokolenia.” powiedział w wywiadzie dla lokalnych mediów Richard Browning - założyciel i główny pilot testowy Gravity Industries ltd.

Zapewne jesteście bardzo ciekawi jak działa JET-SUIT? Możecie zobaczyć na tym nagraniu, które pomysłodawca tego niezwykłego projektu zamieścił w serwisie YouTube:

Czytaj dalej