Jedno z najpopularniejszych MMO ostatnich lat już 9 czerwca trafi na smartfony!

2 Czerwiec 2021 | Maciej Jędrusik | Gry
Albion Online
Źródło: Albion Online

Na ten moment z pewnością czekały setki tysięcy graczy na całym świecie. Albion Online - jeden z najbardziej popularnych obecnie tytułów MMO po wielu latach od zapowiedzi producenta w końcu trafi na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście czym jest tak naprawdę jest Albion Online, to niezwłocznie spieszymy z odpowiedzią. Albion Online to darmowa, średniowieczna gra fantasy MMORPG opracowana przez Sandbox Interactive. Nazwa producenta i wydawcy jednocześnie nie jest tutaj przypadkiem. Gra to prawdziwa "piaskownica", a więc każdy gracz może podążać jedną z kilkudziesięciu ścieżek rozwoju postaci. Nie ważne, czy zdecydujesz się zostać potężnym magiem, przebiegłym łotrem, drwalem, rolnikiem czy kucharzem. Dzięki ekstremalnie rozbudowanej Tablicy Przeznaczenia, która jest jednocześnie twoim drzewkiem umiejętności i osiągnięć w Albion Online, możesz wcielić się w kogo tylko zechcesz.

Albion Online

Co jednak w tego typu produkcjach najciekawsze, większość wydarzeń w świecie gry oraz wirtualną ekonomię napędzają działania samych graczy. Zatem wszystkie przedmioty, a nawet budynki muszą zostać przez nich stworzone i wybudowane. To wymaga oczywiście odpowiednich umiejętności oraz surowców. Pozyskanie tych ostatnich jest możliwe na dwa sposoby - poprzez samodzielne znalezienie lub wytworzenie oraz odkupienie od innych graczy.

Gra zadebiutowała 17 lipca 2017, ale dopiero 9 czerwca br. będzie dostępna dla wszystkich tych, którzy jako platformę do gier zdecydowanie wolą urządzenia mobilne, lub po prostu nie mają czasu na wielogodzinne rozgrywki przed ekranem komputera. Spróbować na pewno warto, chociażby ze względu na niesamowity klimat gry. Świat fantasy przypominający europejskie średniowiecze wzbogacone magią potrafi wciągnąć gracza jak bagno. Potwierdzać może to tylko liczba aktywnych kont, która na początku tego roku przekroczyła... pięćset tysięcy.

Co więcej, jak zapewniają osoby odpowiedzialne za port gry na urządzenia mobilne, system sterowania na smartfonach i tabletach został bardzo skrupulatnie zaprojektowany, dlatego nikt nie będzie musiał obawiać się jakiejkolwiek przewagi osób grających "stacjonarnie". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już teraz możecie szykować się na wiele zarwanych nocy z telefonem w ręku. Albion Online pojawi się globalnie w Apple App Store i Sklepie Google Play już 9 czerwca 2021!

Czytaj dalej