Posiadacze Playstation 5 się ucieszą. Nowa aktualizacja znacząco usprawni pady DualSense i DualSense Edge

Najnowsza aktualizacja beta dla konsoli PlayStation 5 będzie w głównej mierze opierała się na poprawie w sferze audio. Firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła aktualizację oprogramowania, która umożliwi kontrolerom bezprzewodowym DualSense i DualSense Edge generowanie głośniejszego dźwięku. Chodzi nie tylko o poprawę jakość dźwięku w grach, ale również podczas rozmów audio.

Posiadacze Playstation 5 się ucieszą. Nowa aktualizacja znacząco usprawni pady DualSense i DualSense Edge
Podaj dalej

Oprócz zapewnienia kontrolerom możliwości wytwarzania głośniejszych dźwięków, aktualizacja usprawnia także ich funkcję eliminacji szumów. W oświadczeniu Sony podano, że kontrolery mają teraz lepsze wejście mikrofonowe dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego opartego na sztucznej inteligencji. Dzięki temu system PS5 będzie mógł tłumić dźwięki tła, takie jak sam dźwięk z gry, dzięki czemu głos graczy będzie wyraźnie słyszalny i poprawi jakość rozmów głosowych jako całości.

Aktualizacja wprowadza również ulepszenia niezwiązane z dźwiękiem na PS5, w tym opcję dostosowania wskaźnika zasilania konsoli w sekcji „Beep and Light” w Ustawieniach systemu. Ponadto zapewni graczom dostęp do narzędzi udostępniania ekranu, których można będzie używać jako widz do interakcji z rozgrywką hosta.

To jednak nie wszystko. Gracze dostaną również możliwość wysyłania reakcji emoji. Te nowe interaktywne narzędzia ekranu udostępniania są domyślnie włączone, ale zawsze możne je wyłączyć w ustawieniach. Należy jednak pamiętać, że będą działać tylko wtedy, gdy zarówno gdy wszyscy gracze będą mieli dostęp do funkcji beta. W tej chwili aktualizacje są udostępniane tylko wybranym użytkownikom w niektórych krajach, ale Sony planuje udostępnić je wszystkim graczom PS5 na całym świecie w najbliższych miesiącach.

Przeczytaj również