Nie lada gratka dla fanów Dune i Microsoft Flight Simulator. Ornithopter trafi do gry i będzie można go oblatać

Dune: Part Two, kontynuacja epopei science-fiction Denisa Villeneuve’a z 2021 roku, za chwilę trafi na ekrany kin. Przed długo oczekiwaną premierą filmu, która odbędzie się 1 marca, Microsoft i Xbox Game Studios ogłosiły pojawienie się Ornithoptera Paula Atreidesa i pustynnych równin Arrakis w darmowym rozszerzeniu Microsoft Flight Simulator.

Nie lada gratka dla fanów Dune i Microsoft Flight Simulator. Ornithopter trafi do gry i będzie można go oblatać
Podaj dalej

Ornithopter jest dla uniwersum Dune tym, czym X-Wing i myśliwiec TIE dla Gwiezdnych Wojen: kultowym dziełem inżynierii spekulatywnej o charakterystycznej sylwetce i niesamowitych możliwościach w locie. Zgodnie z oświadczeniem szefa Microsoft Flight Simulator, Jorga Neumanna, gracze będą mogli pilotować Royal Atreides Ornithopter po zapoznaniu się z trzema samouczkami, które obejmują start, lądowanie i swobodne spadanie.

Po opanowaniu tych czynności gracze będą mogli wziąć udział w pięciu próbach czasowych i misji ratunkowej mającej na celu uratowanie ich instruktora lotu przed nadchodzącą burzą piaskową. To najnowsze powiązanie z grami wideo, które pojawiły się na kilka tygodni przed premierą Dune: Part Two . W grudniu studio Sledgehammer Games dodało Paula Atreidesa i Feyda-Rauthę Harkonnena do Call of Duty: Modern Warfare 3.

Przeczytaj również