Netflix nie chce płacić prowizji Apple. Nadchodzą spore zmiany w subskrypcjach

Netflix postanowił zakończyć wsparcie dla opłacania abonamentu za pośrednictwem Apple. Ci, którzy przez lata kupowali swoje subskrypcje przez iTunes, będą teraz musieli szukać alternatywnych metod płatności.

Netflix nie chce płacić prowizji Apple. Nadchodzą spore zmiany w subskrypcjach
Podaj dalej

Firma potwierdziła portalowi The Verge , że rozpoczęła usuwanie dostępu użytkowników do planu rozliczeniowego iTunes w ramach usługi przesyłania strumieniowego. „Użytkownicy planu podstawowego, którzy korzystali z metody płatności iTunes” będą teraz musieli płacić firmie bezpośrednio za pomocą karty kredytowej lub debetowej.” – powiedział przedstawiciel Netflix Momo Zhao dla The Verge.

Przez lata Netflix pozwalał obecnym użytkownikom na zachowanie preferowanej metody płatności, jednak teraz ta opcja zostanie wycofana. Użytkownicy, którym oferowano do tej pory korzystniejszą ceną, będą musieli przestawić się na nowe stawki. Po ostatniej podwyżce cen subskrypcja standardowa kosztuje 43 zł miesięczne, a opcja z reklamami – 29 złotych miesięcznie. Najwyższy dostępny pakiet jest teraz wyceniany na 60 złotych miesięcznie.

Dla wielu stałych klientów Netflixa, którzy dotychczas korzystali z płatności przez iTunes, ta zmiana może oznaczać konieczność przemyślenia kontynuacji subskrypcji. W obliczu rosnących cen i konieczności bezpośredniego rozliczania się z Netflixem niektórzy mogą zdecydować się na rezygnację lub przesiadkę na tańsze plany.

Przeczytaj również