Microsoft Game Pass obsługuje teraz Boosteroid, zewnętrzną usługę strumieniowego przesyłania gier

Microsoft pogłębia współpracę z ukraińską firmą Boosteroid zajmującą się grami w chmurze. Od dzisiaj abonenci Xbox Game Pass (PC Game Pass i Game Pass Ultimate) z członkostwem Boosteroid mogą przesyłać strumieniowo tytuły Game Pass wraz z obsługiwanymi tytułami zakupionymi w sklepie Microsoft Store w systemie Windows.

Microsoft Game Pass obsługuje teraz Boosteroid, zewnętrzną usługę strumieniowego przesyłania gier
Podaj dalej

Biblioteka gier jest spora i cały czas się powiększa. Znajdziemy tam takie tytuły jak Deathloop , Dishonored , Dishonored 2 , Dishonored: Death of The Outsider , Gears 5 , Gears Tactics , Ghostwire: Tokyo i Pentiment . Gry Xbox na platformie Boosteroid obsługują funkcję cross-play i cross-save na komputerach PC i konsolach Xbox.

Aby rozpocząć, musisz uzyskać dostęp do gry za pośrednictwem sklepu Microsoft Store – za pośrednictwem subskrypcji PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate albo poprzez bezpośredni zakup gry za pośrednictwem sklepu Microsoft Store – wraz z członkostwem Boosteroid. Po wybraniu gry, w którą chcesz zagrać, wystarczy kilka kroków, aby zacząć grać. Wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi instrukcjami:

1. Zaloguj się na swoje konto Boosteroid na dowolnym obsługiwanym urządzeniu (komputer, smartfon, tablet, smart TV itp.)

2. Przejdź do „Biblioteki” i wybierz „Xbox”, aby zobaczyć wszystkie obsługiwane gry

3. Przeglądaj bibliotekę Xbox PC i wybierz grę, w którą chcesz zagrać

4. Kliknij przycisk „Graj”, aby uruchomić grę na Boosteroid.

5. Zaloguj się do swojego konta Microsoft, które jest właścicielem gry lub ma Twoje konto Xbox Game Pass

6. Potwierdź swoje konto Microsoft i zacznij grać!

Microsoft zapewnia, że już niebawem portfolio gier będzie jeszcze okazalsze.

4 miliony użytkowników na całym świecie

Przedstawiciele Boosteroid poinformowali niedawno, że ​​firma w zeszłym roku miała ponad cztery miliony użytkowników na całym świecie. W maju 2023 roku Microsoft podpisał z Boosteroid 10-letnią umowę licencyjną, aby przenieść franczyzę Call of Duty firmy Activision na platformę dostawcy gier w chmurze Boosteroid, co częściowo miało na celu rozwianie obaw konkurencji związanych z przejęciem Activision. Mniej więcej w tym samym czasie Microsoft zawarł podobne, trwające dekadę umowy z Nintendo i NVIDIA, aby wprowadzić gry Call Of Duty na ich platformy.

„Wierzymy w moc gier, które jednoczą ludzi. Dlatego firma Xbox dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim więcej możliwości grania w ulubione gry na różnych urządzeniach” – powiedział Phil Spencer, dyrektor generalny działu gier firmy Microsoft. – Dostarczanie członkom Boosteroid gier Xbox PC, w tym tytułów Activision Blizzard, takich jak „Call of Duty”, po zamknięciu umowy, to kolejny krok w realizacji tej wizji”.

Boosteroid jest dostępny na systemy Windows, macOS, Android i ChromeOS. Posiada również aplikacje w wersji beta dla systemów webOS i Android TV.

Przeczytaj również