Hades II jest już dostępny we wczesnym dostępie na PC. Gra finalnie trafi również na konsole

Hades II jest już dostępny we wczesnym dostępie dla graczy na PC. Po przeprowadzeniu testów technicznych w dniach 16–29 kwietnia Supergiant Games stwierdziło, że wczesny dostęp będzie dostępny na początku maja. Deweloper dotrzymał słowa i tydzień po zakończeniu wstępnych testów gracze PC mogą już kupić grę w cenie 30 dolarów.

Hades II jest już dostępny we wczesnym dostępie na PC. Gra finalnie trafi również na konsole
Podaj dalej

Hades II opiera się na motywach i rozgrywce z uznanego oryginału z 2020 roku . Druga część przedstawia Melinoë, siostrę Zagreusa, bohatera oryginalnej gry. Dyrektor kreatywny Greg Kasavin i dyrektor studia Amir Rao wyjaśnili, że nie trzeba grać w pierwszą część ani dobrze znać mitologię grecką, aby się w pełni cieszyć się grą.

Fabuła kontynuacji obraca się wokół pojedynku z kontrolującym czas rapscallionem. „Chronos, Tytan Czasu i niegodziwy ojciec Hadesa i jego braci, uciekł z więzienia w głębinach Zaświatów, aby rozpocząć wojnę z Olimpem. Czy można zatrzymać sam czas?” – podsumowuje lakonicznie swoje nowe dzieło Supergiant Games. 

Twórcy gry powiedzieli w zeszłym roku, że chcą, aby okres wczesnego dostępu Hades II zawierał co najmniej tyle samo zawartości, co oryginał, gdy pojawił się w wersji beta w 2018 roku. „Mimo że wczesny dostęp z natury oznacza, że ​​gra nie jest jeszcze ukończona, nadal chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że Hades II będzie wart Twojej uwagi, gdy tylko będzie można w niego grać w dowolnym charakterze” – oznajmiło studio w 2023 roku.

W Hades II można kupić na Steamie i Epic Store za 30 dolarów. Gra ostatecznie ukaże się również na konsolach, ale gracze PlayStation i Xbox będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Przeczytaj również