Elden Ring trafi na telefony komórkowe. Gra będzie bezpłatna, z możliwością zakupów w aplikacji

Według Reuters’a, Tencent jest w trakcie opracowywania gry Elden Ring na telefony komórkowe. Jeśli plan firmy technologicznej z Shenzhen zostanie zrealizowany, fani otrzymają tytuł free-to-play z zakupami w aplikacji, podobny do tego z szalenie poplularnego Genshin Impact. To całkowite odejście od oryginalnej gry RPG akcji Elden Ring , która od samego początku kosztuje w Polsce 249 zł i nie jest obciążona mikrotransakcjami.

Elden Ring trafi na telefony komórkowe. Gra będzie bezpłatna, z możliwością zakupów w aplikacji
Podaj dalej

To w zasadzie wszystkie szczegóły, które podał Reuters — według źródeł tej agencji postęp w projekcie jest powolny, więc może minąć trochę czasu, zanim gra trafi do App Store i Google Play. To znaczy, jeśli gra w ogóle zostanie wydana. W tym miejscu należy przypomnieć, że Tencent niedawno zaprzestał prac nad długo oczekiwaną grą mobilną Nier, nad którą pracowano od dwóch lat. Według doniesień Tencent nie mógł znaleźć modelu monetyzacji, który pozwoliłby mu odzyskać koszty uzyskania licencji na franczyzę od Square Enix oraz wydatki, jakie poniesie na dokończenie projektu.

Fot.: WhatNext

Tencent i Sony zakupiły już w 2022 roku 30-procentowe udziały FromSoftware, japońskiego dewelopera stojącego za Elden Ring. Chińska firma nabyła wówczas również prawa licencyjne na tworzenie gry i stworzyła „kilkudziesięcioosobowy” zespół do pracy nad projektem. Reuters twierdzi, że Tencent ma nadzieję ożywić swoją starzejącą się bibliotekę gier dzięki nowemu tytułowi, a gra oparta na niezwykle udanej grze, takiej jak Elden Ring, może stać się hitem.

Przeczytaj również