Diablo IV będzie pierwszą grą Activision Blizzard dostępną w ramach Xbox Game Pass

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu graczy. Diablo IV będzie pierwszą grą Activision Blizzard, która dołączy do usługi Xbox Game Pass.

Diablo IV będzie pierwszą grą Activision Blizzard dostępną w ramach Xbox Game Pass
Podaj dalej

To dopiero pierwszy krok w szerszym planie Xboxa polegającym na oferowaniu tytułów Activision Blizzard w ramach usługi miesięcznej subskrypcji, teraz, gdy studio jest w pełni własnością Microsoft.

„Będzie jeszcze więcej gier, gdy zaczniemy wypełniać nasze zobowiązanie polegające na oferowaniu produkcji Activision i Blizzard w ramach Game Pass. Chodzi zarówno nowe gr, jak i klasyki z różnych gatunków.” – czytamy w Xbox Wire . Xbox planuje udostępnić w najbliższym czasie więcej informacji na temat dodatkowych tytułów Activision Blizzard, które „wkrótce” trafią do Game Pass. Diablo IV zadebiutuje na Game Pass 28 marca.

diablo iv
fot.: Blizzard

Przejęcie i ciągnące się problemy

Microsoft przejął Activision Blizzard w październiku 2023 r., po prawie dwóch latach dochodzeń antymonopolowych prowadzonych przez władze w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Transakcja była warta prawie 69 miliardów dolarów i była największa w historii Microsoftu. W ramach negocjacji z organami regulacyjnymi Microsoft zgodził się przenieść prawa do transmisji strumieniowej gier Activision Blizzard na firmę Ubisoft, otwierając drzwi do włączenia ich do subskrypcji Game Pass, Ubisoft+ i innych usług w chmurze

W USA FTC (Federalna Komisja HandlU) w dalszym ciągu prowadzi dochodzenie w sprawie przejęcia i niedawno oskarżyła Microsoft o fałszywe przedstawienie swoich planów wobec Activision Blizzard w następstwie zwolnień w styczniu, które dotknęły 1900 pracowników we wszystkich segmentach firmy. W tym czasie co najmniej jedna gra Blizzarda została anulowana, a studio Skylanders Toys for Bob zostało zamknięte.

Przeczytaj również