Miliarder szuka 8 ochotników do lotu na Księżyc. Może się zgłosisz?

3 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Nauka
Lot na księżyc
Źródło: Lot na księżyc

Japoński miliarder Yusaku Maezawa wpadł na oryginalny pomysł. Japończyk szuka ośmiu członków załogi, która będzie mu towarzyszyć w locie na Księżyc na pokładzie statku kosmicznego.

Projekt Maezawy został nazwany "dearMoon" i jego celem jest realizacja pierwszej misji na Księżyc. Miliarder szuka ośmiu ochotników, którzy zdecydują się udać z nim w podróż w kosmos na pokładzie statku od SpaceX. Japończyk po raz pierwszy o swoim pomyśle informował już w 2018 roku. Wówczas w locie miała towarzyszyć mu grupa artystów, choć finalnie Maezawa zmienił zdanie.

Każdy z was może polecieć na Księżyc!

Księżyc lot

W internecie krąży nagranie, na którym Japończyk opowiada o swoim najnowszym projekcie. W filmie występują takie postacie jak chociażby Elon Musk, który jest wyraźnie pod wrażeniem pomysłu japońskiego miliardera. Kto wie, może właściciel Tesli również mu potowarzyszy w tej podróży?

- Zapraszam was do przyłączenia się do mojego projektu. Potrzebuję ośmiu osób z całego świata. Misja odbędzie się za dwa lata, niech dołączą do mnie ludzie z różnych środowisk - powiedział Maezawa na opublikowanym nagraniu.

Unikalny projekt Japończyka

Księżyc lot

Zainteresowane osoby mają czas, aby zgłosić się do Maezawy do 14 marca godziny 9:59 czasu wschodniego. Miliarder nie podał w ogłoszeniu wymagań, jakie muszą spełnić kandydaci. Każdy, kto dokona wstępnej rejestracji otrzyma wiadomość e-mail o procesie selekcji. Selekcja odbędzie się 21 marca, a kolejnym krokiem będą wywiady online z ochotnikami oraz badania medyczne, które mają się odbyć w maju bieżącego roku.

Czytaj dalej